Vatsaani on ilmestynyt halkaisijaltaan n.3cm punainen läiskä. Aiemmin, n. viikko sitten läiskä oli pienempi, mutta nyt levinnyt suuremmaksi. Kohta ei kutise, mutta ehkä hieman hilseilee. Läiskä on punaisemoi reunoilta. Mitä ihmettä tämä voi olla? Muualla kehossa ei läiskiä ole.
Punainen läiskä
Mikä?
33072
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Vaihtoehtoja voisi olla psori tai vaikka vartalosilsa, punatäplähilseily tai lanttiekseema.. Käy katsomassa Raimo Suhosen sivuilta, siellä on kuvia, jos vaikka sieltä löytyisi samankaltaisia ihottumia. Ihotaudit.net taisi olla osoite ja kuvagalleriasta kuvat siis löytyvät. Itselläkin ihottumaa josta ei vielä varmuutta, edellä mainitut oli vaihtoehtoina. Koepala tulosta odotellessa..
Mulla alkoi nikkeliallergia juuri noin. Eli farkkujen napin kohdalle alkoi ilmestyä punaista hilseilyä joka levisi vaan kun en tajunnut mistä se tuli. Meni niin pahaksi, että kutisi ja raavin ihoni rikki loppujen lopuksi.
Samaan aikaa alkoi korviini ilmestyä kutinaa ja turvotusta ja jätin rihkamakorut pois. Hävis oireet korvista pikkuhiljaa.
Sitten tajusin jättää farkutkin pois.
Nikkeliallergiaan ei auta muu kuin jättää kaikki romumetalli pois.
Kokeile.
itseleni ilmaantui kanssa n,kuukasusi siitten kurkkukipua lihassärkyä kasvoihin käsii ja ympäri kehoa punasia läiskiä sitten ja hävisi ja palaavat tuntemattomattomasta syystä viime oireet alkoi saman kaavan mukaan paitsi korkea kuume ja sen jälkeen tulivat tällä kertaa käsiini läiskiä ja sitten ne aina yhtä mystisesesti häviävät erittäin kiusallista!
MUTTA MITÄ!