lomakkeesta..

Hei! Mitä te olette laittaneet tuohon DS- 156 lomakkeeseen niin tuohon kohtaan State/Province? Tarkoittaako tämä nyt lääniä vai maakuntaa?
niin sitä vain ajattelin kysäistä :)
kiitos jos joku vastaa..
1164
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Jos siina paperissa on kohta johon tulee Country (Finland), niin vedat State/Province kohtaan viivan tai kirjoitat "Does not apply".
State=USA;n osavaltio
Province=Kanadan Provinssi
Suomen laaneista tai maakunnista ne ei tieda mitaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


nimetön.... kirjoitti:

Hei! Mitä te olette laittaneet tuohon DS- 156 lomakkeeseen niin tuohon kohtaan State/Province? Tarkoittaako tämä nyt lääniä vai maakuntaa?
niin sitä vain ajattelin kysäistä :)
kiitos jos joku vastaa..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu