Mitä te tekisitte jos tulisitte marsuillenne allergisílle marsuille?Annan nyt tässä pikkuisen vaihtoehtoja mutta kyllä lertokaa ihmeessä jos te tekisitte jotenkin eri tavalla.:
a)Teillä on jotain yli kymmenen marsua ja teille tulisi allergia niin myisitte vaan marsut ja pyytäisitte marsusta joka oli noin puoli-1vuotta 30-50€ ja kun teillä olisi tarpeeksi rahaa niin menisitte ja tuhlaisitte kaiken vaikka kenkiin ja vaatteisiin ja lopettaisit kokonaan marsuharrastuksen.
b)Sinulla on pari marsua ja rakastat heitä kovasti mutta et voisi heitä pitää.Myisit marsut varmasti hyvään kotiin jossa silloin tällöin voisit käydä katsomassa marsuja ja miten marsuja ollaan hoidettu,antaisit marsun mukaan kaikki tärkeät jutut kuten tuttua ruoakaa,hoiti-ohjeet ja sukutaulun jos marsulla sellainen on ja tietenkin aina neuvoisit uutt omistajaa kaikessa mahdollisessa miten nyt voitkin marsua hoítaa.Et kuitenkaan lopettaisi kokonaan marsuharrastusta sillä ostaisit skindyn tai balwin marsun(jos siis olisit allerginen peljästään marsun karvoille etkä milekkään purulle tai heinälle(toisin voohian puruna käyttää puupellettiä joka ei pölyä ja sen päällä mörtti-röpöä)?
c)Antaisit marsut hyvään kotiin mutta et tiedä onko koti aina hyvä sillä siellä on 3-5vuotiaita lapsia jotka voivat satuttaa marsua ja kiusata niitä joten uusi perhe ei voisi päästää marsuja koskaan vapaaksi jaloitteleen maan tms.
P.S.Sanokaa rehelllisesti ekä mitään tietenkin niin ja niin...!
Sitten viellä että onko nämä kaikki häkit sopiviä juuri tälle määrälle marsuja:188*79 38*83cm'nen kulma neljälle marsulle?Entä 188*76cm kolmelle marsulle?Ja 114*114 114*38cm häkki kolmele tai neljälle marsulle?
Kiitos kaikille jotka viitsivät vastata!!!!
mitä te kaikki tekisitte.........?
hmm..
4
245
Vastaukset
- aloittaja
Anteeksi muuten nuo minun kirjoitusvirheet sillä minulla on kamala kiire ja on pakko vähän husua joten siksi...!muuten olen sitten 14vuotias.Ettei tule mitään sellaista että taasko kakara on tullut täne kirjoittamaan.
- zerina
mä ainakin ottaisin ton B vastauksen
- aloittaja
Kun kerran viitsit vastata niin onko susta nyt nuo häkitkin sopivan kokoisia?Vastaa please!
- marsunarsu
B) Paitsi en ottaisi kaljuakaan marsua, koska se on yleensä se ihosta irtoava hilse, mikä altistaa allergialle, ei karva.
Häkeistä en tiedä varmasti, mutta vaikuttavat mukavan kokoisilta marsuille.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p475345Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "602042Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella181750Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1381723- 141445
No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol301397Kulukusuunnat
Eikö kuhmolaiset iha oikiasti tiiä kumpi o vasen ja kumpi oikia? Tuolla ku liikennemerkissä näkyy nuolet ylös ja alas, v4130081-vuotias Frederik avoimena - Ei omasta mielestä kelpaa tästä syystä realityihin: "Veemäinen..."
Junttidiscon kuninkaana tunnettu Frederik, 81, on esiintymislavoilla suvereeni tekijä. Mies on viihdyttänyt ympäri Suome171087Muusikko yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan
Karu epäily: Muusikko, 32, yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan Oulussa. IS:n selvityksen perusteella miestä ei ole syy771048Tynkä Eläintarha ei ole enää visiitin väärti
Ähtärin MesiZoo on vajonnut alas. Näytillä olevien eläinten määrä on romahtanut lähemmäs -40%. Paikat ovat päässeet pah60887