Volvolla ajava vuokralainen?

Isäntä ja mersu

Kuulin väitteen että volvolla ajavat ovat järjestään kaikki vuokralla asuvia, pitääkö paikkaansa? On kuulemma niin kallis auto pitää että ei voi omistusasuntoa ja volvoa pitää yhtäaikaa.

14

1736

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • trolli sillä

      ostin juuri oman asunnon, ja nyt voisin vaihtaa persaukisten, sosiaalipummien ja mannejen suosiman Mersuni viimein Volvoon - loppuisi se saatanan vieteripenkeillä kärsiminen.

      Terveisiä sinne pilleripurkeille.

    • Sulo Vílen

      Jaaha. Palstalla on taas joku dille yrittämässä jotakin. Etkö tiennyt, että omistusasuminen on pitkässä juoksussa halvin asumismuoto ?

      Yhtä posketonta olisi väittää, että mersun omistaja joutuu komentamaan muijansa jalkojen levittelyhommiin jotta saataisiin pidettyä se mersu.

      Mistä te runkkarit ammennatte kateutenne ?

      Hyvä muuten että Ruotsi voitti jääkiekossa MM-kultaa.

      Heja Foppa ja Sundin ! Loistava päätös ns. kultaiselle sukupolvelle olympialaisten jääkiekossa.

    • Kartanon Herra

      on ainakin tuossa suvun piirissä pyörinyt jo 1600-luvulta asti, ei se vuokralla minulla ole.

    • nimim. rahaa on

      Kannattaa huomata että on sekä kallis ostaa että kallis pitää. Ei sovi säästöpossua etsiville. Siihen tarpeeseen ja käyttöön on varmaan vaikkapa Datsun tai Kalossi oikein kiva valinta.

    • että näin

      ja pitkin eurooppaa köyhiä on paljon, yleisin asumistapa on vuokra.

    • kukaan ei

      näihin provosoituisi vastaamaan, eikait kukaan NIIN kahjo olisi, että yksin näitä sloganeita jaksaisi tänne heitellä.. ?

    • juupa

      oliskohan tossa perää....mulla on monta omistusasuntoa eikä penniäkään velkaa.....
      ajan 5 vuotiaalla volkkarilla....olen kyllä joskus katellut volvoja haikaillen....

      • Volvolla, ja aina

        Mihin rahansa laittaa, toinen asuntoihin, toinen muuhun sijoittamiseen, ja ajaa sitten millä ajaa, vaikka Ladalla, se on TOSIAANKIN jokaisen oma asia..!!
        Oma asunto on täälläkin, ei velkaa, no mitä nyt "pikkusen" ja S80:n alla, mutta tää homma vituttaa siinä, että miksi haukutaan porukkaa siitä, missä kukinenkin tykkää asua, ja millä ajaa, koska me ihmiset ollaan yksilöjä, toinen tykkää olla vuokralla, toinen ei, ja toinen tykkää ajaa ladalla, ja toinen ei.
        Lakataan nyt jumalauta haukkumasta toisten omia päätöksiä, ei kaikki voi olla suomessakaan rikkaita, ja ei heitäkään tarvitse siitä päähän potkia, ettei ole rahaa.
        Joskus vaan tuntuu, että tää suvaitsemattomuus on nostanut taas suomessa päätään, kun pitää palstoillakin vittuilla toisten toimeentuloista.!


      • siitä...

        ..missä ne omistusasunnot on, jossain Kemijärvellä niillä ei saa myydessä edes volvon ovea, kahvasta puhumattakaan.


      • Volvolla, ja aina
        siitä... kirjoitti:

        ..missä ne omistusasunnot on, jossain Kemijärvellä niillä ei saa myydessä edes volvon ovea, kahvasta puhumattakaan.

        Onko tämä Volvopalsta, vai asuntopalsta, vai jopa vittuilupalsta???
        Älkää ainakaan Volvistit alkako tähän,,,tää on sairasta!!


    • Akim

      Kyllä, kun kaikki rahat menevät Bilian ylihintaisiin valohoito huoltoihin.

    • vaan

      Valintojakin on joskus tehtävä: 1. asua betonilähiössä OMASSA lue pankin "asunnossa" ja vaihtaa renkaita farmari sierraan 2. Huoletta vuokralla kulkea työmatkat OMALLA lue omalla Volvolla ja vaihdattaa renkaat vaikka vianorilla.

    • ainakin

      maksaa vuokraa 650e ja ajelee uuden karhealla s60, revi siitä köyhä

    • Putte

      Omakotitalo, ja HUOM velaton, ja noin 2 ha:n tontti, niin, ja maaseudulla kaks vollea pihassa toinen 80:n toinen vanhempi 400 sarjalainen, että juu,,,, vuokralla sitä asutaan, me volvojen omistajat.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mihin Ilkka Kanerva kuoli?

      Kun näin jokin aika sitten kuvan riutuneen näköisestä Kanervasta, sanoin vaimolle että haimasyövältä vaikuttaa. Vaimon isä oli kuollut kyseiseen tauti
      Maailman menoa
      262
      16720
    2. Oho! Susanna Laine uudessa hiustyylissä - Julkkismeikkaajalta tiukka palaute: "Ihan sama..."

      Ex-Salkkarit tähti ja juontaja Susanna Laine on monessa mukana. Ex-missi tunnetaan pitkistä, vaaleista hiuksistaan . Mitäs tykkäät uudesta hiustyylist
      Kotimaiset julkkisjuorut
      23
      5387
    3. Ilkka kanerva

      Ilkka Kanerva kuollut 74v
      Turku
      115
      2548
    4. Yllätyspaljastus: Poppari Robin Packalen kiittää urastaan iskelmätähti Juha Tapiota: "Jos mä en..."

      Oi, mikä tarina. Juha Tapio ja Robin ovat kyllä symppiksiä molemmat. Kumpi heistä on suosikkisi? https://www.suomi24.fi/viihde/yllatyspaljastus-poppar
      Kotimaiset julkkisjuorut
      15
      2019
    5. Venäjän lippulaiva Moskva upotettu Mustallamerellä

      Venäjän laivaston lippulaiva Mustalalmerellä on 180 m pituinen, Neuvostoliiton aikana rakennettu Moskva-niminen risteilijä. Ukraina ilmoitti eilen saa
      Maailman menoa
      336
      1751
    6. Pikkaraiskan puhelut

      Mitä tuo jätkä hakee sillä että julkaisee kuinka kauan on puhunut puhelimessa? Tekee itsestään vieläkin idiootimman tuolla vai mikä tää juttu?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      111
      978
    7. Ilkka Kanerva on kuollut

      74-vuotiaana.
      Maailman menoa
      59
      944
    8. Hossein Najaf juotti lapset humalaan ja käytti häikäilemättä hyväkseen

      Keski-Suomen käräjäoikeus on tuominnut 60-vuotiaan Hossein Najafin neljän vuoden vankeusrangaistukseen. Ensimmäisen tytön kanssa hän oli useita kerto
      Maailman menoa
      28
      850
    9. Sofia Belorf ja Sonja Aiello

      Viihtyvät yhdessä dinnerillä. Pienet piirit. Mitä ajatuksia herättää ?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      43
      848
    Aihe