Hotel Golden Park kesäkuussa

HGP

Taas näitä tylsiä kyssäreitä eli onko kellään mitään hajua, minkälainen tämä hotelli on... Huone on jo varattu 85e/yö, mutta huolettaa et onko se ihan liian kaukana ja pääseekö sieltä kulkemaan muulla kuin niillä pirullisilla takseilla :-/

Kiitoksia miljoonasti vastaajille!

7

933

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • HGP

      Niin ja jatkokyssärinä...

      Minkä ihmeen takia KAIKKI hotellit olivatkin täysiä kesäkuun ekalla viikonlopulla??? Tuo hotelli oli ainoa mikä saatiin!!

    • mutta

      kai näiden sivujen informaatioon voi jotenkin luottaa. Sentään neljän tähden hotelli, eihän tuo ihan räkälältä näytä. Sijainti vaikuttaa melko keskeiseltä, päässee kulkemaan myös niillä pirullisilla metroilla ja jopa jaloilla. Jälkimmäiseen ongelmaan sivu ei kerro vastausta.

      http://www.ohb.hu/goldenpark/index.it.html

    • paprika

      hei, kartan mukaan sijainti on ihan mainio.Hyvät yhteydet ratikalla ja metrolla,niitä kannattaa käyttää,varsinkin ratikassa mukava körötellä ympäri kaupunkia ja leputella jalkoja.Ole huoleti,olet muutamassa minuutissa keskustassa ja Budavuorelle pääset esim.keskustasta mainiosti bussilla 16 deak teriltä.

    • Mimimi

      Golden Park ei ole mitenkaan ihannealueella: aivan levottoman Keletin aseman vieressa, eika ollenkaan menomestojen tuntumassa!!! Lisaksi sen takana alkaa todella rahjainen kaupunginosa...

      Hienolta hotelli kylla nayttaa, mutta se sijainti...

      • HPG

        Viikonloppu Budapestissä takana. Ensivaikutelma IHANA.

        Tuo hotellikin oli ihan ok, aivan metroaseman vieressä (TODELLA LOISTAVAT KULKUYHTEYDET) ja mukava henkilökunta. Hotellissa emme ehtineet kauaa olemaan mutta vaikka huone olikin pieni niin sieltä löytyi jääkaappi ja mitä tärkeintä ...säilytyslokerikko. Aamiainen ei ollut mikään mullistava kokemus (suosittelen teetä tai kahvia Burger Kingillä), mutta tarjolla oli omelettia, tosi hyviä sämpylöitä ja muuta leipää, salaattia, yogurttia, muroja, hedelmiä niin ja SAVUJUUSTOA. Itse tykkään siitä ihan hulluna, joten itseä miellytti :-)

        Harmi vain, et satoi vettä joten menojalkaa se hidasti paljon. Tosin jalat olivat ihan poikki koko päivän kävelyn jälkeen, niin eipä sitä jaksanutkaan sit enää mitään.

        Yleisarvosana: hinta/laatusuhde todella kohdallaan, sijainti hieman kaukana, mutta metrolla vain muutaman pysäkin päässä Vaci Utcalta.


    • HGP

      Kiitoksia teille vastanneille... matkatoimisto ehdotti hotellia ja hotellin nettisuvujen perusteella voisikin saada rahoilleen vastinetta. Tuo hinta 85 egee 4 tähden hotellista kyllä mietityttää. Pakko olla joku juju, tai sitten sitä on vaan liian pessimistinen luonteeltaan ;-D Toinen vaihtoehto on et hotelli on jotain kolmen tähden luokkaa, ne on vaan ite nostaneet luokitustaan. Pääasia on että huoneissa ei ole torakoita ....hyiiii.....

      Sitten tuo matkustuspolitiikka. No onhan tuossa ainakin joidenkin karttojen perusteella jonkinlainen pysäkki, MUTTA KUINKAS AIKATAULUT? Kulkeeko bussit/raitsikat jne vaan kerran tunnissa ja kuinka myöhään että ehtii rientoihinkin? :-)

      Ja sit sijainti. "Takana" on ainakin hautausmaa...eli sinne ei kyllä huvita lähtee seikkaileen ollenkaan. Uskaltaako tuolla seudulla esim kävellä hotellille kaupungilta?

      Thanks taas :-)

    • PGH

      - syöntiin! Olisiko muita kommentteja, olisin lähdössä elokuun alussa ja yöpaikka löytyisi netistä hintaan 86 eerikkiä yö. Ihan hyvinhän tuolla kyllä nimimerkki HPG:n mukaan pärjäsi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mihin Ilkka Kanerva kuoli?

      Kun näin jokin aika sitten kuvan riutuneen näköisestä Kanervasta, sanoin vaimolle että haimasyövältä vaikuttaa. Vaimon isä oli kuollut kyseiseen tauti
      Maailman menoa
      262
      16720
    2. Oho! Susanna Laine uudessa hiustyylissä - Julkkismeikkaajalta tiukka palaute: "Ihan sama..."

      Ex-Salkkarit tähti ja juontaja Susanna Laine on monessa mukana. Ex-missi tunnetaan pitkistä, vaaleista hiuksistaan . Mitäs tykkäät uudesta hiustyylist
      Kotimaiset julkkisjuorut
      23
      5387
    3. Ilkka kanerva

      Ilkka Kanerva kuollut 74v
      Turku
      115
      2548
    4. Yllätyspaljastus: Poppari Robin Packalen kiittää urastaan iskelmätähti Juha Tapiota: "Jos mä en..."

      Oi, mikä tarina. Juha Tapio ja Robin ovat kyllä symppiksiä molemmat. Kumpi heistä on suosikkisi? https://www.suomi24.fi/viihde/yllatyspaljastus-poppar
      Kotimaiset julkkisjuorut
      15
      2019
    5. Venäjän lippulaiva Moskva upotettu Mustallamerellä

      Venäjän laivaston lippulaiva Mustalalmerellä on 180 m pituinen, Neuvostoliiton aikana rakennettu Moskva-niminen risteilijä. Ukraina ilmoitti eilen saa
      Maailman menoa
      336
      1751
    6. Pikkaraiskan puhelut

      Mitä tuo jätkä hakee sillä että julkaisee kuinka kauan on puhunut puhelimessa? Tekee itsestään vieläkin idiootimman tuolla vai mikä tää juttu?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      111
      978
    7. Ilkka Kanerva on kuollut

      74-vuotiaana.
      Maailman menoa
      59
      944
    8. Hossein Najaf juotti lapset humalaan ja käytti häikäilemättä hyväkseen

      Keski-Suomen käräjäoikeus on tuominnut 60-vuotiaan Hossein Najafin neljän vuoden vankeusrangaistukseen. Ensimmäisen tytön kanssa hän oli useita kerto
      Maailman menoa
      28
      850
    9. Sofia Belorf ja Sonja Aiello

      Viihtyvät yhdessä dinnerillä. Pienet piirit. Mitä ajatuksia herättää ?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      43
      848
    Aihe