miltä tuntuisi joskus vuoden kuluttua lukea seiskan alennustilasta ja konkurssiuhasta, jonka me suomalaiset olisimme saaneet aikaan yhteisellä boikotillamme! Ja se vasta olisi ilon päivä kun seiska lakkaisi olemasta kokonaan meidän tekojemme johdosta ja tuntisimme varmasti ylpeyttä siitä, että olemme saaneet yhteisrintamassa jotain hyvää aikaan. Pitäkäämme tämä tavoite kirkkaana mielessämme ja muistakaamme muistuttaa myös ystäviämme ja tuttaviamme tästä hienosta tavoitteesta - tavoitteesta, jonka toteutuessa me tietäisimme olevamme valmiit saamaan myös paljon muuta hyvää aikaan jos vain olemme voimakkaasti kaikki asian takana.
Ajatelkaapa ihmiset
Papparainen
8455
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
sillä valistus on viritetty.
Nyt ei tätämiestä ja porukkaansa YT neuvotella ulos Suomesta!
Se on cvarmaa!
Toverit - Pitäkää rintama eheänä!!
kyllä, mummoilta 7 pois.
YKSI KAIKKIEN JA KAIKKI LORDIN PUOLESTA!
Parasta olisi, jos kaikki maailman ihmiset vain soittaisivat kaiken aikaa hevimetallia toisilleen ja piirtelisivät tatuointeja toistensa olkavarsiin. Naamarit päässä tietenkin ja kaikilla olisi kivaa rokin soidessa taustalla aina.
tänne foorumille itkemään kun ei pääsyt itse edustamaan suomea. Etkö sinä olekaan nyt harjoittelemassa tanssia?
turhanpäiväistä pahaa ihmisistä. ja ketä kiinnostaa sellainen, turhanpäiväisiä ihmisiä
saattaisi monia ottaa päähän kun hölmöt pilasi hyvän lehden mutta onneksi näin ei käy vaan seiska tekee jopa myyntiennätyksen tämän supermainoksen takia.