http://www.hameensanomat.fi/categoryarticle.jsp?main=22&category=24
Hämeensanomien ylimielisyys
6
538
Vastaukset
- Anna3
"Kourallinen Lordi-faneja veti keskiviikkoaamuna kahvit väärään kurkkuun, kun Hämeen Sanomat julkaisi Ajastin-sivulla valokuvia viisuvoittajasta."
http://www.hameensanomat.fi/categoryarticle.jsp?main=22&category=24- opo
4 sivulla juttua kohusta, kaikki ylimielistä skeidaa
- Anastiina
Toimittaja puhuu ihan asiaa. Olen täysin samaa mieltä Hämeen Sanomien kanssa.
- Eskonen
muuta odottakaan tuollaisilta roskatoimittajilta. Kyllä huomaa ettei toisten ihmisten kunnioitus ole korkealla tuonkaan kirjoittajan arvoasteikossa. Kyllä toimittajien moraali on vedetty katuojaan kun pitää ruveta puolustelemaan huonoin argumentein lehden epätoivoista julkisuuden tavoittelua. En kyllä olisi uskonut, että kohtalaisen hyvämaineinen lehti lähtee noin populistiselle ja moraalittomalle linjalle kuin mitä hämeen sanomat on lähtenyt. Ei minkäänlaista kunnioitusta suomalaista ihmistä kohtaan.
- lehden toimitukselle
http://www.hameensanomat.fi/categoryarticle.jsp?category=207
- omaa oksaa
Totta, Hämeen Sanomien toimitus leikkii jotain hiekkalaatikkoleikkiä, missä he määräävät kaikesta.
Uskomatonta, miten ne ei tajua tän jutun pointtia. Hyvän hengen mukainen toiminta ei näköjään kuulu niiden toimitukseen. Menivät pilaamaan hienon yrityksen, missä media vois kunnioittaa hienon voiton saavuttanutta Lordia.
Mutta ei, nyt piti leikkiä kovaa ja häiriköidä asialla. Sensuuri iskee heti kun piikki osuu toimitukseen. Naurettavaa tuollaiselta kylälehdeltä, mikä tulee olemaan vaikeuksissa.
Jakajia ei löydy ja tilaajatkin katoaa pikkuhiljaa, kun jutut on tuollaisia. Ainakin nuoret miettivät kahdesti, maksavatko 200 euroa vuodessa tällaisten tyyppien tekemästä roskapostista.
Mä en jatka tilaustani kesällä. Kiitos Lordille, että pääsen irti tuosta paskasta "sanomalehdestä".
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse704505Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1053759Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä1193412Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.351958Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575691911Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.881202- 93965
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.125922- 55905
Mikä homma?
https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä25827