Popeda viisuihin!

Eurobabe

Kyllä se taitaa niin olla että jos Lordin jälkeen halutaan enemmän karismaa, "munaa", rock-asennetta ja helvetin hyvää meininkiä lavalle from Finland, niin ainoa vaihtoehto on kansamme rakastama ja kriitikoiden vihaama Popeda. Ne jätkät ei tarvi edes naamareitä ;)

4

923

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • !!!!

      Tai sitten pelkkä Pate riittää ja Maan valitus- tyylinen biisi.

    • Mara3

      Eiköhän meidän pitäisi käydä avaamassa adressi tästä aiheesta. Yritetään saada nimiä toi 100000 :)

      Olishan se hieno juttu ku nähtäs oikeaa rokettirollia ensi vuonnakin ja todellakin ilman naamioita.

    • tarvitaan joku

      vielä pelottavamman näköinen mörkö lavalle. Ei ole Paten voittanutta, trikoot vaan päälle, niin johan yleisö kavahtaa. Sääli, että Hullut koirat -biisi on jo tehty. Se olisi ollut ehdotonta Euroviisukamaa.

    • Juha82

      Enpä tiedä voiko voitta suomenkielisellä biisillä Euroviisuja,mutta Popedalla on joitain biisejä joilla ois ollut mahiksia kympin joukkoon(kuten Tää on se yö,Jäin täryjyrän alle Pispalassa hmm,Pauli,pikku Pauli,Viimeiset kaupungit,miksei Hullut koirat tai armahdus).Popedahan iskee kuin kuuma veitsi voihin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kannattaako suomalaisen duunarin enää äänestää vasemmistopuolueita

      sillä eivät ne tunnu kovasti ajavan suomi-duunarin etuja. Jos katsotaan Vasemmistoliittoa, niin sehän on ihan feministi
      Maailman menoa
      209
      5838
    2. Jaaha, sitä on vasemmistoryhmä käynyt häiriköimässä Purran kodin vieressä

      On näköjään iso lakana levitetty puiden väliin, jossa lukee mm. "Haista vi*** Riikka Purra". Tunkekaa leikkaukset pers..
      Maailman menoa
      112
      5724
    3. Professori: Maahanmuuttajien rikollisuutta hyssytellään - hävytöntä

      Kriminologi Jukka Savolaisen mukaan ikä ja vaikeat olosuhteet eivät riitä selitykseksi. – Tutkitun tiedon valossa sanoi
      Maailman menoa
      208
      4762
    4. Mistä kummasta voi johtua se, että vasemmistolaiset usein häpeää itseään

      voiko se johtua esim. köyhyydestä? Ja tästä on siis ihan suomalainen tutkimus olemassa. "Suomalainen tutkimus osoittaa
      Maailman menoa
      52
      4093
    5. Sanna-kulttilaiset hehkuttaa edelleen Marinia, vaikka esim. Sote oli susi jo syntyessään

      mutta kulttilaiset eivät ole järjen jättiläisiä, ja sanoihin Lasse Lehtinenkin, että Suomessa on pohjoismaiden tyhmimmät
      Maailman menoa
      68
      4027
    6. Marin teki sen mihin muut eivät pystyneet, vei susi-Soten maaliin

      ja sitten hävittyjen vaalien jälkeen lähtikin vastuuta pakoon...... "Professori: sote-uudistus on täysi susi. Sosiaali
      Maailman menoa
      32
      3618
    7. Demokratian uhka: Perussuomalaiset ja polarisoiva "me ja muut" -ajattelu

      Laurence Rees varoittaa, kuinka demokratian heikkeneminen ja autoritaaristen liikkeiden nousu voidaan liittää "me ja muu
      Maailman menoa
      1
      2023
    8. En koskaan tule sinulle tätä kertomaan

      Kun kirjoitin sinulle viimeisintä viestiä, huomasin kyynelten valuvan poskiani pitkin.
      Ikävä
      38
      1643
    9. Saatoin tehdä elämäni isoimman virheen

      Otsikko kertoo kaiken. Miksei kaikki voi olla yksinkertaisempaa?
      Ikävä
      130
      1460
    10. Kova ikävä parittelukumppania täällä korvessa

      Mutta muuten kyllä on rauhallista.
      Ikävä
      29
      1179
    Aihe