Olettekos RAMK:sta saaneet kutsuja? Itse odottelen vielä, pitäisikö huolestua?
RAMK:sta tullu jo kutsu?
8
467
Vastaukset
- *huokaus*
Jos kukaan ei ole sieltä saanu - eipä aihetta huoliin, mutta jos sieltä jo joillekkin on tullut (kuten mun odottamasta koulusta on jo muutama saanu) > ni, kyllä toivo on tippunut...eikös ne kaikille laita postiin yhtäaikaa...huominen postin haku on vaikeaa - tekee mieli juosta heti kun luukku käy ja samalla jalat tahtoo seisahtua kun pelkää jos ei mitään tuukkaan :( huominen on mulle ainakin se viimonen toivonripe, kun muutama saanut jo ti ja ke. Mutta ei ainakaan täällä on kukaan toitottanu sun koulustas, joten lykkyä tykö.
- pompotti
No miksette kysy sieltä koulusta, että ovatko jo lähettäneet kutsuja. Itse ainakin niin viime vuonna tein ja vältin panikoimisen.
- *huokaus*
pompotti kirjoitti:
No miksette kysy sieltä koulusta, että ovatko jo lähettäneet kutsuja. Itse ainakin niin viime vuonna tein ja vältin panikoimisen.
NO, mä kysyin viikko sitten että mikä päivä ne lähtee ja sanottiin ettei ennen perjantaita...ja kuitenkin täällä porukka jo saanut keskiviikkona...eipä huvita taas soitella että "ai, te sitten jo ootte lähettäny"...
Huomenna jos ei tu (samalla mä sen postin ootan ku soitan aamulla) ni ei sitten. Se siitä sitten, siihenpä loppuu panikoiminen. - hermi
*huokaus* kirjoitti:
NO, mä kysyin viikko sitten että mikä päivä ne lähtee ja sanottiin ettei ennen perjantaita...ja kuitenkin täällä porukka jo saanut keskiviikkona...eipä huvita taas soitella että "ai, te sitten jo ootte lähettäny"...
Huomenna jos ei tu (samalla mä sen postin ootan ku soitan aamulla) ni ei sitten. Se siitä sitten, siihenpä loppuu panikoiminen.Voi itku. :( Ei mulla ny niin huono tokari oo :D Kyllä mäkin huomisen varaan aika paljon lasken, mutta saas nyt sitten nähä. Minne olet hakemassa *huokaus* ?
- ..yksi venailija..
hermi kirjoitti:
Voi itku. :( Ei mulla ny niin huono tokari oo :D Kyllä mäkin huomisen varaan aika paljon lasken, mutta saas nyt sitten nähä. Minne olet hakemassa *huokaus* ?
Mullakaan ei oo mikään huono tokari. Keskiarvo oli 4,36 ammattikoulusta, eikä mullekaan oo tullu viel mitää kutsukirjettä mihkään!
Kiva kuulla, et muutki odottelee=)
Mä itse hain sosiaali- ja terveysalalle, fysioterapian ko:n..
Mut huomiseen.. Odotan sydän pomppien, et miten käy. - pompotti
..yksi venailija.. kirjoitti:
Mullakaan ei oo mikään huono tokari. Keskiarvo oli 4,36 ammattikoulusta, eikä mullekaan oo tullu viel mitää kutsukirjettä mihkään!
Kiva kuulla, et muutki odottelee=)
Mä itse hain sosiaali- ja terveysalalle, fysioterapian ko:n..
Mut huomiseen.. Odotan sydän pomppien, et miten käy.Tuskin ne niitä vielä on sitten lähettäneet jos kerta sanoivat tänään laittavansa postiin. Ainakin viime vuonna ne tulivat aika myöhään ja eri yksiköistäkin ne tulivat vähän eri aikaan. Älkää panikoiko kyllä ne sieltä tulee=)
- *huokaus* (ei enää:))))
pompotti kirjoitti:
Tuskin ne niitä vielä on sitten lähettäneet jos kerta sanoivat tänään laittavansa postiin. Ainakin viime vuonna ne tulivat aika myöhään ja eri yksiköistäkin ne tulivat vähän eri aikaan. Älkää panikoiko kyllä ne sieltä tulee=)
Tänään tuli toisesta vaihtoehdosta kutsu ja ole tosi onnellinen. Ei tullu siitä ekasta, eikä tuu. Soitin sit kuiteskin ja kysyin paljonko jäi roikkumaan - pari pistettä. Mutta kyllä siis ovat lähettäneet aiemmin kuin sanoivat.
- pelokas odottelija
Minäkin odottelen sydän syrjällään että saapuuko se kutsu vai ei. Ei nimittäin tullut tänäänkään muuta kuin mainoksia postissa =( Mites teillä muilla? Itse hain matkailun koulutusohjelmaan...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p455150Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1241643Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella151519Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "501436- 141215
Kulukusuunnat
Eikö kuhmolaiset iha oikiasti tiiä kumpi o vasen ja kumpi oikia? Tuolla ku liikennemerkissä näkyy nuolet ylös ja alas, v4111081-vuotias Frederik avoimena - Ei omasta mielestä kelpaa tästä syystä realityihin: "Veemäinen..."
Junttidiscon kuninkaana tunnettu Frederik, 81, on esiintymislavoilla suvereeni tekijä. Mies on viihdyttänyt ympäri Suome171037Muusikko yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan
Karu epäily: Muusikko, 32, yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan Oulussa. IS:n selvityksen perusteella miestä ei ole syy76999No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol19906Tynkä Eläintarha ei ole enää visiitin väärti
Ähtärin MesiZoo on vajonnut alas. Näytillä olevien eläinten määrä on romahtanut lähemmäs -40%. Paikat ovat päässeet pah60827