MITÄ MIELTÄ OOTTE

Musta se on ainakin tosi kurjaa, kun Lordi nimenomaan pyysi medialta, ettei niitä kuvia julkastais. Nyt se ei varmaan saa mitään rauhaa edes lomalla ja vapaa-ajalla. Kiva kiva.
4245
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Minä luulen, että tämän jälkeen hän varmasti rauhan vasta saakin. Ainakaan suomalainen media ei enää uskalla juosta perässä, kun seuraus on tällainen kansanliike.

Äänestä

Niinpä niin. ihan häpeilemättömästi tekivät, ei niinku mitään arvostusta ihmisen yksityisyydessä....

Äänestä

Jos kerran haluaa julkisuuteen ja olla julkkis, hinnalla millä hyvänsä, niin on kestettävä oman kuvankin julkisuus! Ei naamareiden taakse voi piiloutua! Lapsellista touhua!

Näin jo heti viisujen jälkeen ko herran kuvan eräässä saksalaisessa lehdessä,joten mitä väliä??

Äänestä
  • Niin niin muttu sillä "lapsellisuudella ja pelleilyllä" voitettiin euroviisut.
    Törkeää sanon minä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Lordin kuvan julkaisemisest... kirjoitti:

Musta se on ainakin tosi kurjaa, kun Lordi nimenomaan pyysi medialta, ettei niitä kuvia julkastais. Nyt se ei varmaan saa mitään rauhaa edes lomalla ja vapaa-ajalla. Kiva kiva.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu