oisko kellään samoja kokemuksia??omassa 124:ssa kello pysähtyy kun pakkanen laskee kympin kieppeille,koppi lämpenee niin kello jatkaa tikitystä. mikä avuksi??
kello pysähtyy...??
jugi
4421
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
sama vika w123:ssa... eipä tiedä vikaa mutta varmaan on jotain vikaa koska mersuhan on maailman paras auto :)
Omassa 123:ssa kello stoppaa heti ku on pakkasta.. Kumma juttu, vikaa ei tunnu löytyvän mistään...
Terve!
Kokemuksen rintaäänellä voin neuvoa, ettei kelloa kannata laittaa aikaan ennen kuin kabiini on lämmennyt.
Omassa 123:ssa oli tapanani laittaa kello aikaan heti startin jälkeen ja seurauksena oli loppujen lopuksi katkennut kellon akseli. Nyt kello ei käy ollenkaan.
Minulla on tiedossani toimiva kello, josta pitäisi ottaa koneisto tähän omaani. Kun vain kerkeäisi hakemaan vaihtokellon ja vieläpä vaihtelemaan koneiston omaani (tai vaihtoehtoisesti kellotaulu ja viisarit siihen varaosaan, kumminpäin haluaa ajatella :-)
Kosteuden poistajaa ajattelin suihkuttaa kelloon, jottei enää pysähtelisi.
ei se oo iso vika ku tietää mitä tekee...jos eí niin vantaalla on sellanen mittarikorjaamo oiskohan ollu vistema oy.siellä sen saa kyllä kuntoon!!kattokaapas www.vistema.fi