seksiä
25.5.2006 kello 11:45 | Anonyymi
Marko "MaPe" Petäjäjärvi on Seiskan alkuaikoina saanut toimituspällkiön paikkansa makaamalla päätimittaja Eeva-Helena "Betsy" Jokitaipaleen kanssa useita kertoja. Olen kuullut tämän herralta itseltään Laivakoirassa monet kerrat. Herra itsessään on ihan mukava mutta hänen maailmankuvansa on erittäin häiriintynyt,mahdollisesti alkoholin ja Seiska tyyppisen elämänsä johdosta, johon kuuluvat ilmaset matkat kuluineen ympäri maailmaa sekä tähdiksi haluavien tyttöjen sankarin rooli.
Betsy Jokitaipaleen vastaus kohuun Helsingin Sanomissa on raaka todiste kyvyttömyydestä ymmärtää mitään todellista.
Olen pahoillani kaikkien puolesta.
Seiskasta pomittua
....
2
254
Vastaukset
- ###
pilaa tuollainen. Jos sinulla ei ole todisteita niin tuo on niin täyttä paskaa kuin se vain voi olla...
Me teemme toimituksessa asioita omalla laillamme ja välillä tulee kirjoitettua vähän asian vierestä mutta mihinkään toisia ihmisiä loukkaaviin vihjailuihin tai suoranaisiin epätäsmällisyyksiin emme sentään sorru. Koittakaa tekin pitää sama linja täällä foorumissa.
###- oho
...provosoidu!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 15511938
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h1495430Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p434477Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1323632Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska392738Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191926Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?1071646Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3611601Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1021506Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1361451