Onko nämä "örkit" seiskan tilaajia todellakin?

Näistä kirjoituksista saa sen käsityksen että seiskan tilaajat/lukijat ovat näreissään? todellisuudessa nämä kirjoittajat jotka yllyttävät eivät kykene tilaamaan lehteä kun ei ole sitä materiaalia jota kutsutaan rahaksi aivan kaikilla. Seiskan tilaajat ovat tyytyväisiä kerrankin lehteensä,ja myös toimitus tulihan tehtyä vuoden juttu joka vielä joskus palkitaan parhaana juttuna.
6318
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

suomessa on yli 2 miljoonaa lukijaa seiskalla ja nyt varmaan puoli miljoonaa lisää kun näin kohu jutun heitti ilmoille että taaperotkin veti herneet nenuun.

Äänestä
  • täytynee edelleen ymmärtää näitä taaperoita onhan se pitkän linjan kasvatus jo esiin tullut
    ensin oli pikku örkkejä nyt on isoja örkkejä jotka ei kehtaa naamaansa näyttää

    Äänestä

Luulisi lehdistön kunnioittavan pyyntöä olla ottamatta kuvia kun tässä tapauksessa se vielä rikkoo bändin imagoa. Rahaa olisi, mutta seiska saa haistaa kyllä pitkän paskan! Tosin nyt kun kuvat on julkaistu voi niitä tietty vilasta...

Äänestä
  • voihan vilasta niinpä niin hirvee mekkala mut pitää vilasta kuvia kuitenkin!!!!
    Miksi kiinostaako sittenkin kuka se siellä maskin takana piileskelee

    Äänestä

siis kuinka voit sanoa noin?
kuulutko kenties niihin joiden mielestä lordi tuo suomelle häpeää?vaiko kenties niihin jotka kuvittelevat, että lordi harrastaa saatananpalvontaa?tuo on kaikki puppua!toki jokaisella on oma musiikkimakunsa, mutta ei ketään tähteä saa kohdella noin halpamaisesti!!on todella p*skamaista laittaa lordin kuvia lehteen, kun tämä nimen omaan on pyytänyt ettei kuvia joissa he ovat ilman maskia julkistettaisi!toki tässä maassa on juoruista eläviä iliöitä, jotka eivät arvosta kenenkään yksityisyyttä!kuvittelepppa itsesi supertähdeksi joka on juuri tehnyt historiaa, ja sitten tästä illuusiosta viedään puolet taiasta paljastamalla sinun oikeat kasvosi, joita et tahdo mailmalle näyttää!!!seiska teki todella törkeän tempun!>:O>:O>:O>:O

Äänestä

harmi vain kun ehdin katkaista tilauksen jo viikko sitten. Olisi ollut niin kiva soittaa asiakaspalveluun ja haukkua ne pystyyn..
Voi sitä poika/tyttö parkaa joka mulle joutuu soittamaan seiskasta taas tilauksen toivossa. Eihän se niiden myyjien vika ole...säälittää vain etukäteen kun joutuvat kuuntelemaan haukkuja.
En tilaa seiskaa jatkossa, enkä muitakaan allerin lehtiä. Apu ja Seura niistä saa juorut ja tv-ohjelmat yhtä lailla.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


sitä saa mitä tilaa kirjoitti:

Näistä kirjoituksista saa sen käsityksen että seiskan tilaajat/lukijat ovat näreissään? todellisuudessa nämä kirjoittajat jotka yllyttävät eivät kykene tilaamaan lehteä kun ei ole sitä materiaalia jota kutsutaan rahaksi aivan kaikilla. Seiskan tilaajat ovat tyytyväisiä kerrankin lehteensä,ja myös toimitus tulihan tehtyä vuoden juttu joka vielä joskus palkitaan parhaana juttuna.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu