Hämeen Sanomat täräytti jälleen

Lukekaapas rakkaat ihmiset, miten Hämeen Sanomien toimittaja Markku Peltonen perustelee tänään lehdessä maskittomien kuvien julkaisemista! Voi itku, mikä ääliö!!!

http://www.hameensanomat.fi/categoryarticle.jsp?main=22&category=24
7365
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

vielä Viitasen ritaria. Viitanen jos ois ollu oikea toimittaja olisi tokaissut : tee jätkä ite juttus.

Palautetta molemmille eikä armoa lainkaan.

Palautetta.

Äänestä

ylimielistä tekstiä kun ei edes pyydetä anteeksi. eikö voi kunnioittaa suomen ainoata ja viimeistä euroviisuvoittajaa?

Äänestä

melkonen pelle toi äijä. ei osaa arvostaa lordin yksityisyyttyä

Äänestä

verrata. Hiukka eri juttu.

Äänestä

En ymmärrä miksi suomalaiset lehtitoimittajat ovat niin asiakasahneita, että he eivät voi kunnioittaa Lordin tahtoa, olla näyttämättä todellisia kasvojaan. Eikö lehdet ymmärrä sitä seikkaa, että he eivät halua ihmisiä kadulla juoksemaan perääänsä, he haluavat pitää bändielämän ja muun elämän erillään, joka on ymmärrettävää, sillä eihän suomessa kukaan julkkis saa olla rauhassa, aina on joku kuvaaja jossain nurkan takana väijymässä. Minusta on kunnioitettavaa, että Lordi yhtyeen jäsenet eivät kerää pisteitä itselleen ja haluavat pitää musiikin erossa muusta elämästään ja musiikin ohella elää myös tavallista elämää, johon lehtitoimittajat eivät näköjään anna mahdollisuutta, kunnioitusta kaivattaisiin. Miettisivät edes hetken asiaa omalle kohdalle!!!!

Äänestä

Onko se hyvä peruste kuvan julkaisulle, että pyyntö on lapsellinen? Kyllä yhteiskuntamme olisi paljon onnellisempi ja parempi yhteisö jos täällä sallittaisiin jossakin määrin lapsellisuutta. Täytyy toimittajalla olla tosi kova pätemisen tarve ja huono itsetunto, jos millään ei malta pidättäytyä sanomasta ekana ääneen että "joulupukkia ei ole olemassa". Mitä väliä on totuudella silloin, jos kansa haluaa yhdessä luoda hienon illuusion ja nauttia siitä hetken? Ilonpilaajia on valitettavasti aina olemassa. Lohduttaa aika paljon kun tajuaa ettei niillä itsellään voi olla nyt kovin kivaa. Nauttikaamme muut Lordista edelleen! H-R-H!!!

Äänestä

Onkos tuon jutun kirjoittaja ees selvinpäin? Mahdollinen spiidin käyttäjä, niin oli ajatuksia kuin varpusparvella!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Lordi-fani vuodesta 2002 kirjoitti:

Lukekaapas rakkaat ihmiset, miten Hämeen Sanomien toimittaja Markku Peltonen perustelee tänään lehdessä maskittomien kuvien julkaisemista! Voi itku, mikä ääliö!!!

http://www.hameensanomat.fi/categoryarticle.jsp?main=22&category=24

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu