voiko itseruskettavan vartalorasvan käytöstä olla jotain haittaa vauvalle? lähinnä sellasta ajattelin joka ruskettaa hitaasti asteittain. lakkiaiset tulossa ja oon ihan valkonen. tai vaaleenpunanen. olisi mukavaa saada vähän väriä. :)
itseruskettava rasva...?
5
726
Vastaukset
- Kyselijä
Miksi laittaisit ihollesi kemikaaleja kun varmasti tiedät että niitä imeytyy ihon läpi verenkiertoon ja sieltä vauvakin saa osansa. Noin ajattelin itse kun olin raskaana ja ajattelen edelleen ja jos uudelleen raskaaksi joskus tulen niin samaa neuvoa noudatan itse vaikka olenkin valkoinen kuin maito. Eikös ainakin ulkomailla ajatella että maidonvaalea iho on tosi jees! Ajattele positiivisesti ja ole oma itsesi! Ja kokeile aurinkopuuteria tarvittaessa, eiköhän sitä ole sellaista vartalollekin sopivaa ja lähtee heti pesussa pois eikä imeydy ihonläpi verenkiertoon.
- Isha
Minä kyllä käytin ja iho näytti paremmalta ja silti ihan terve lapsi tuli :)
- alkuperäinen.
pitääpä vielä harkita... luulen kuitenki että yritän päivettyä ihan luonnollisesti. mut taas tuolla sataa!
- appleblossom
Ei itseruskettavasta oo mitään haittaa vaikka onkin raskaana. Itseruskettava voide värjää ainoastaan kuolleet ihosolut ihonpinnalta, ja poistuu normaalin ihohilseilyn kautta. Eli ei muuta eläviä soluja mitenkään, eikä mene verenkiertoon. (Vaikuttaa elimistöön yhtäpaljon kuin esim. kynsilakan käyttö.) Vaikka on raskaana ei tarvitse näyttää maitovalaalta!
T: Raskaana oleva kosmetologi
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 935984
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h804772Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv963025Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p262810Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska262085Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191496Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3351057Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?851028Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚125960- 48764