Keskustelu käy nyt kiivaana siitä, kun 7 päivää lehti julkaisi Lordin laulajan Tomi Putansuun kuvan.
Kysymys kuuluukin.. KUINKA MONI ON KÄYNYT KATSOMASSA KYSEISEN KUVAN SEISKAN SIVUILTA?
Veikkaanpa että TODELLA MONI näistäkin marisijoista täällä.
Äly hoi... Turhat marinat sikseen, kun itsekkin olette uteliaisuuttanne siihen sortuneet.
Gallup
11
366
Vastaukset
- TMI
ei sitä erikseen tarvise käydä katsomassa kuva kun hyppii silmille jo SIWAN kassajonossa.
- Gallup täti
Ei siitä ollutkaan kyse.. kenen silmille se on pompannut jostain lehtitelineestä, vaan KUINKA MONI ON KÄYNYT VARTA VASTEN SEN KUVAN KATSASTAMASSA SEISKAN SIVUILTA..
- Gallup täti
Gallup täti kirjoitti:
Ei siitä ollutkaan kyse.. kenen silmille se on pompannut jostain lehtitelineestä, vaan KUINKA MONI ON KÄYNYT VARTA VASTEN SEN KUVAN KATSASTAMASSA SEISKAN SIVUILTA..
Lukutaidottomiakin vielä nämä fanaattiset marisijat.
Kysymys kuului KUINKA MONI ON KÄYNYT UTELIASUUTTAAN KATSOMASSA KUVAN?
Kyse ei ollut siitä kenen silmille kuva on jostain pompannut..
Antakaa mun kaikki kestää..
- Ei_Voinut_Olla_Näkemättä
Kun menin seiskan palauteosiion suoraan sinne johtavasta linkistä, niin eiköhän ollut sielläkin kuva oikein isolla. Ei oikein voinut olla näkemättä!
- pelle!!
"KUINKA MONI ON KÄYNYT KATSOMASSA KYSEISEN KUVAN SEISKAN SIVUILTA?"
no ehkäpä kuule sen on huomannu,kun esim. on täällä suomi24:ssa,ja jotkut laittaa linkkejä! ja mitä sitten vaikka oliskin kattonu? - pAH.
Eipä noilta kuvilta voi välttyä esim. kaupassa käydessä! Kassan vieressä kuitenkin aina on seiskat ym. lehdet. Turha väittää, että "voisitte olla katsomatta, jos ei kiinnosta."!! Totta kai ne katsoo läpi. Ja vasta näkemisen jälkeenhän sitä tajuaa nähneensä!
- Nunnukka....
Kyse ei ole siit että kuka on käynyt katsomassa vaan siit että seiska ei kunnioittanut LORDIN pyyntöa että ilman maskia ei kuvia laiteta..
- JanneW
Mulle se tuli silmään kauppajonossa halusin tai en, seiska, jos halus olla kaksinaamanen, olisi voinut edes julkasta kannessa lordin kuvan ja siihen tekstin: Kuva ilman maski lehdesse, osta niin näet!
Mutta ei... Kehu, mielisteli jätkää ja seuraavana päivänä puukotti selkään.. - Piilo-Pertti
... ja luultavasti huomenna en edes muista koko naamavärkkiä enään.
-P-P- Hermanni Gullenbollen
Sen verran tavallisen näköinen heppu on kyseessä, että luultavasti parin kuukauden kuluttua hän voisi kävellä kadulla vastaan, eikä 99% kuvan nähneistä edes tunnistaisi.
- tiuhdi
Kuvan olen valitettavasti nähnyt, mutta tarkoituksella en ole mennyt katsomaan. Minkä silel voi ku se hyppää silmille, jos ei yhtään varo
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h282849Jos vedetään mutkat suoraksi?
Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar1062641Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv262353Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia
Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.491904Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska141483- 321463
- 1771173
Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1021173En vain unohda
Sitä miten rakastuneesti olet minua katsonut. Oliko tunteet liian suuria että niistä olisi voinut puhua.711015Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?81958