Kuis on ”pojat”?
Etsittekö tekin sieltä noin suunnilleen samanikäistä ”tyttöä”, jota olis kiva olla liki, tanssia ja ystävystyä?
Vai karkaako silmänne mieluummin noihin viiskymppisiin hempukoihin?
Ihana oli ainakin Jari Sillanpää vuosikymmen sitten
Kesäillan valssi vuosikymmenen takaa.
9
835
Vastaukset
- vastaan
että olipa mukavaa katsoa Risulahden tansseja. olen Luumäeltä lähtenyt 40 v. sitten, mutta kyllä sieltä tuttuja kasvoja löytyi!
- kahvi kuumana ja nainen sen...
vastaan tulee.
Minulla ei ole kyllä ollut mitään ikärajaa, kunhan ei ole alaikänen ollut. - pohpoika
viimeksi siellä tansseissa joskus -80 vuonna olleena mutta tuttuja ei sattunut silmiini osumaan liekö sitten aika tehnyt tehtävänsä :))
- yx tuttu
pohpoika kirjoitti:
viimeksi siellä tansseissa joskus -80 vuonna olleena mutta tuttuja ei sattunut silmiini osumaan liekö sitten aika tehnyt tehtävänsä :))
oletkin niin tutunnäköinen. Siellä Risulahdessahan me tapasimme ja haitkin tanssiin. Onko sinulla edelleen yhtä mahtava tanssitaito kuin silloin?
- pohpoika
yx tuttu kirjoitti:
oletkin niin tutunnäköinen. Siellä Risulahdessahan me tapasimme ja haitkin tanssiin. Onko sinulla edelleen yhtä mahtava tanssitaito kuin silloin?
että muistit sentään, kyllä yhtä hyvin käy laatuun tänäkin päivänä mutta nykyisin käyn tulla merisärkässä pyörähtelemässä et taito pitää pitää yllä :))
- pohpoika
se varmempaa on kun katselee vain niinkuin saman ikäluokan kaveria niin ei tule niitä ongelmia vastaan niin paljoa.
Että ei käy niinkuin entiselle kaverille että joutuu toteamaan sen mikä ennen oli huvia niin nytten onkin täyttä työtä :)) - karata
ensin tanssikurssille. 60 ja risat mittarissa, vaan ei ole ehtinyt opettelemaan. Nyt olisi aikaa, mutta oppiiko enää mitään. Keinahtelu saattaisi onnistua tuulisella säällä jossain Ruotsin lautan parketilla.
Olet muuten kiva kirjoittelija, soilike. Kiitos. - Rakastan tanssia
Parasta on tanssi kesälavalla. Nykyään vanhemmatkin ikäluokat tanssivat taitavasti ja tyylikkäästi kaikkia tansseja. Pelkkää humppaa,foksia,valssiakin tanssitaan hyvin monella tavalla.
- Roope63
mahrottoman hyvä liikuntamuoto se onkaan. Kyllä hyvä humppa on paras jumppa kyllä sinä syke nousee ja kalorit kyytinsä saa :))
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin Ilkka Kanerva kuoli?
Kun näin jokin aika sitten kuvan riutuneen näköisestä Kanervasta, sanoin vaimolle että haimasyövältä vaikuttaa. Vaimon isä oli kuollut kyseiseen tauti26416953Oho! Susanna Laine uudessa hiustyylissä - Julkkismeikkaajalta tiukka palaute: "Ihan sama..."
Ex-Salkkarit tähti ja juontaja Susanna Laine on monessa mukana. Ex-missi tunnetaan pitkistä, vaaleista hiuksistaan . Mitäs tykkäät uudesta hiustyylist235458- 1152581
Yllätyspaljastus: Poppari Robin Packalen kiittää urastaan iskelmätähti Juha Tapiota: "Jos mä en..."
Oi, mikä tarina. Juha Tapio ja Robin ovat kyllä symppiksiä molemmat. Kumpi heistä on suosikkisi? https://www.suomi24.fi/viihde/yllatyspaljastus-poppar152058Venäjän lippulaiva Moskva upotettu Mustallamerellä
Venäjän laivaston lippulaiva Mustalalmerellä on 180 m pituinen, Neuvostoliiton aikana rakennettu Moskva-niminen risteilijä. Ukraina ilmoitti eilen saa3361762Pikkaraiskan puhelut
Mitä tuo jätkä hakee sillä että julkaisee kuinka kauan on puhunut puhelimessa? Tekee itsestään vieläkin idiootimman tuolla vai mikä tää juttu?111996- 59952
Hossein Najaf juotti lapset humalaan ja käytti häikäilemättä hyväkseen
Keski-Suomen käräjäoikeus on tuominnut 60-vuotiaan Hossein Najafin neljän vuoden vankeusrangaistukseen. Ensimmäisen tytön kanssa hän oli useita kerto32880Sofia Belorf ja Sonja Aiello
Viihtyvät yhdessä dinnerillä. Pienet piirit. Mitä ajatuksia herättää ?44880