Matinkin elämä

Matti Nykäsenkin elämä olisi vakaampi jos seiska ei sitä väkisin "juottaisi".
1114
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Kyllähän se on niin että viina ei itsestään kenekään suuhun tule,eikä toinen sitä pysty juottamaan kenellekään.
Juopottelu on luonteen heikkoutta,ja toisiahan juopot tilastaan syyttävätkin.

Syyllinen on tavallisimmin oma vaimo.Jos ei ole vaimoa niin kaverit,tai muut sukulaiset.

Mattikin ryyppäsi jo urheiluaikoinaan,eikä silloin ollut Seiskasta tietoakaan.
Kyllä hän on osannut juopotella ilman juorulehtiäkin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


olisi kirjoitti:

Matti Nykäsenkin elämä olisi vakaampi jos seiska ei sitä väkisin "juottaisi".

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu