Elikkä lähettäkää kaikki mahdolliset kontaktit seiskalle. 130 000 sähköpostiviesti.puhelua ja kirjettä hajoittaa koko systeemin heiltä.
tämä on kostoa, jos haluaa kostaa.
Leikatkaaa tämä viesti ja lähettäkää ystäville ja täyttäkää kaikki mahdolliset informaatio väylät jota
on tahoilla jotka kuvia on julkaissut. siinä kosto.
vastaava viestini on jo kaksi kertaa poistettu näilt' sivustoilta vaikka en mihinkaa laittomaan yllytä, vaan kaikilla on oikeus ottaa kontakti esim 7-päivääm lehteen. taitaa olla seriffit seikalla töissä joten ottakaa myös heihin kontakteja niin paljon kuin joitte, koska he haluavat minun idean poistaa.
kutakuinkin vastaava teksti on poistettu jo 2 kertaa näilt' sivustoilta.
Tämä poistettu jo 2 kertaa
8
818
Vastaukset
- adsl2
Tällaiset viestit voi tulkita rikokseen yllyttämiseen.
Palvelunesto hyökkäyksestä on periaatteessa kyse.- Nickrequired
Jokainen voi ottaa yhteyttä osoitteeseen jos on siihen halu, ja kuten markus kajo mietti mitä jos kaikki kiinalaiset haluaisivat lähettää tynnyrillesen suovettä kauniaisiin, ongelia siitä tulisi... mutta oikeus siihen on.
- 7777777
HUOM! Asiattomista viesteistä
Seiskan keskustelut on tarkoitettu avoimelle keskustelulle, joihin palvelunestohyökkäykseen yllyttävät viestit ja puhelinnumerot eivät kuulu. Tarvittaessa poistamme asiattomat viestit ja laittomuuksiin puututaan. Jatkuvasta viestin jättämisestä voi joutua oikeudelliseen vastuuseen, jos sen katsotaan häiritsevän tietoliikennettä. Toistuvasta häiriköinnistä seuraa IP-osoitteen jäljitys.
http://www.seiska.fi/kahvihuone/keskustelut/- LOOOOOORDI
Seiska on perseestä!!!
- Nickrequired
Jokainen ihminen saa lähettää, tai soittaa esim 7-päivää lehteen jos niin kokee.
Se että jos 200 000 ihmistä sen tekee voi tulla tiettyjä ongelmia, Jos tämä tiedon välittäminen on rikos on se kuin että ei saisi ajatella mahdollisia seurrauksia.
Lordi ja 7-päivää on muuten aika persiistä molemmat
- Kessi
7 päivää lehti teki väärin, ei osaa kunnioittaa edes Suomen historian sankareita! Pelkkä 0 lehti muutenkin, pelkkää juorua missä yleensäkään mitään järkeä,en osta en lue! Väkisin tehty lehti jota lukee vain elämäänsä kyllästyneet!Ja huom. näin vain kaupassa etusivun!
- iokl
Siis toimitaan ihan niin kuin ne. Typeriä kännykkäkuvia ja tiedot missä ja milloin, sekä missä seurassa ja kunnossa. Kuvat jonnekin verkkojulkaisuun ja linkit tänne.
Jos kerran lehdistönvapaus sallii heidän toimintansa, niin kai mekin voimme toimia samoin.
Mielestäni ainakaan päätoimittajaa ei voi enää pitää yksityishenkilönä, onhan hän esiintynyt TV-mainoksissakin.- Mika___
Mutta jos minä törmään tämän paskalehden toimittajiin,niin ved.. .......!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse734527Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1053769Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä1423463Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.371970Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575691921Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.891219- 1181035
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.127944- 55925
Mikä homma?
https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä25837