PONGAA SEISKAN TOIMITTAJA ?

DjToiveetSucks

Yli 100 000 eri IP-osoitetta on adressi.comin ylläpidon mukaan osallistunut Seiska-lehden boikottiin. Kun samassa perheessä tai ruokakunnassa on usein enemmän kuin yksi jäsen, selittyy yli 180 000 nimeä adressissa helposti. Selitykseksi ei siis riitä muutaman murkkuikäisen nimitehtailu. Jos et itse ole vielä osallistunut, osoite on:
http://www.adressit.com/ansku69

Suoraa palautetta Seiska-lehdelle itselleen voi antaa:
http://www.seiska.fi/tilausjaasiointi/palaute/_a27401/laheta palautetta lehden toimituksellisesta sisallosta/

Kustannusyhtiö Allersille voi aiheuttaa lisätöitä ja postimaksuja tekemällä kyselyn, mitä tietoja sillä on Sinusta ja perheestäsi ja miten tiedot on koottu. Niiden on pakko vasta tähän kyselyyn 3 kuukauden sisällä ja maksutta.
http://uutiskuono.blogspot.com/2006/05/selvityspyynt-aller-julkaisuille.html

Jos Seiska tekee jonkun turhanpäiväisen "anteeksi-pyynnön" seuraavaan lehteen, niin muistetaanpa että vahinko on jo tapahtunut. Putaansuu ei enää koiralenkillään saa olla ingognito, vaan on julkista riistaa kännykkäkameroille nyt kun hänet tunnistetaan. Tomi Putaansuuhan ei ole ollut JULKISUUDEN HENKILÖ, vaikka Lordi onkin. Putaansuu ei ole esitellyt kotiaan, koiriaan tai vaatekaappiaan tai myynyt lomareissuaan rahasta. Siinä on selkeä ero mattinykäsiin ja misseihin.

Seiska kannattaa siis unohtaa hyllyyn jatkossakin, sillä pudonnut irtonumeromyynti sekä irtisanotut tilaukset kirpaisevat Seiskaa parhaiten, vaikkeivat tietenkään Seiskaa kaada. Myös Seiskan kääntäminen nurinpäin tai toisen lehden laittaminen "vahingossa" Seiskan päälle on kannustettavaa toimintaa. Kukaan ei tuohon pysty puuttumaan, kerrankos lehtihylly on sekaisin. Myymättömät lehdet palautetaan kustantajalle eli myyntipisteelle ET AIHEUTA vahinkoa.

Anna palautetta myös suoraan Seiskassa mainostaville ja Seiskaa jakeleville ja jos henkilökohtainen käynti kiinnostaa, osoite on:

7-Päivää
Pursimiehenkatu 29-31 A
00150 Helsinki
-------------------------------------------------
Perjantai-illan Lordi kansanjuhla sujunee rauhallisesti, sillä tiedossa on hyvät bileet eikä mikään mielenosoitus Seiskaa vastaan. Seiskan toimittajia tuskin paikalla näkyy ainakaan "väriä tunnustaen" logot takeissaan ja vaikka näkyisikin, otetaan rauhallisesti vaan eikä provosoiduta. Enemmän niitä satuttaa se ISKU LOMPAKOLLE.

Tässä loppuun vielä Seiskan toimituksen ylpeitä ja iloisia kasvoja. "Me teimme Sen"!
http://www.seiska.fi/toimitus/toimitus/_a27004/me teemme suomen suurinta viikkolehtea/

On kai kohtuullista, että NÄINKIN UPEA toimituskunta on lukijoille oikein naamatuttu? Pongaa Sinäkin illan väkijoukosta tuttuja kasvoja?

12

1034

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tractor

      antaisi jo Seiskan mediatempulle päätöksen jättämällä sen rauhaan...tälläkin tehdään julkisuuskuvaa lisää, jonka saavat käännettyä edukseen seuraavassa lehdessä...uskokaa pois...jo nyt Tv-uutisissa mainitaan Seiska...ovat säästäneet paljon euroja mainonnassa...Lordi fanit ovat toimineet Seiskan myynninedistäjinä, koska nekin, jotka eivät koskaan Seiska-lehdestä mitään tietäneet nyt siitä tietävät...ja siis kysehän on, mikä yhtye se nyt olikaan..jutusta...kaikki tämä "sataa Seiskan laariin" lopulta...näin se vaan markkinamaailmassa menee...eli kuka rohkea uskaltaa vielä juhlia ja iloita itse asiasta ja jättää sivujuonteet sikseen...pian palaa Matti, joko Nykänen tai Vanhanen lööppeihin...

      • Poison.

        Kaikki tietävät Seiskan, tunnettavuus ei siis ole ongelma. Kyseinen lehti tarvitsee HYVÄÄ mainosta, mitä tämä ei ole. Seiskan mainoksissa usein näkyy joku julkisuuden henkilö pitelemässä ja kehumassa Seiskaa, mutta jotenkin tuntuu että tämän jälkeen noita mainoksia ei aivan heti nähdä.

        No joo, Seiska nyt on Seiska, hieman rajaa tämänkin kanssa. Lehden boikotoiminen on kyllä hieno idea jota suosittelen lämpimästi kaikille - AINA.


      • kansanliike!
        Poison. kirjoitti:

        Kaikki tietävät Seiskan, tunnettavuus ei siis ole ongelma. Kyseinen lehti tarvitsee HYVÄÄ mainosta, mitä tämä ei ole. Seiskan mainoksissa usein näkyy joku julkisuuden henkilö pitelemässä ja kehumassa Seiskaa, mutta jotenkin tuntuu että tämän jälkeen noita mainoksia ei aivan heti nähdä.

        No joo, Seiska nyt on Seiska, hieman rajaa tämänkin kanssa. Lehden boikotoiminen on kyllä hieno idea jota suosittelen lämpimästi kaikille - AINA.

        Odottivat paljon pienempää mekkalaa ja päätoimittaja on saanut olla korvat punaisina.


      • tietoja!
        kansanliike! kirjoitti:

        Odottivat paljon pienempää mekkalaa ja päätoimittaja on saanut olla korvat punaisina.

        100 000:kin kun tekee tuon selvityspyynnön niin hyvä tulee!


    • miksi siis enää piilotella

      Kova jäbä on tämä putaanpää. Kovasti samannäköinen veijari oli kymmenkunta vuotta sitten tuomiolla Hyvinkään paloittelusurmista, ja nyt tämä putaanpää ottaa ja nappaa Suomelle ensimmäisen voiton euroviisuissa.
      Mutta kansahan unohtaa nopeastio tällaiset pikkujutut. Miksi siis enää piilotellla maskiena takana? Reilusti julkisuuteen vaan että kaikki luurangot kolisee kerralla kunnolla näkyviin.

      • Huhhahhei

        Aivan varmasti tiedät itsekin, ettei Putaansuu ole missään yhteydessä Hyvinkään juttuun. Tuska-festareilla käydessäni vastaavannäköistä kaveria tuli vastaan jonona... Kaikki paloittelusurmaajia? Huono provo, mauton.


    • nurinpäin!
      • Hienoa!

    • http://www.adressit.com/pek...
    • avauksesta, Dj!

      Kaikki tarpeellinen yhdessä paketissa.

    • Harmillista!

      Ei se tosin estä paikalle saapumista!
      HARD ROCK HALLELUUUJAAAAH!

    • kuvaa...

      ...tuosta seiskan toimituksesta? Tuo on hiukan pieni tuossa linkissä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      113
      4892
    2. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      29
      3543
    3. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      45
      2430
    4. Missä näitte viimeksi?

      Missä näit kaivattua viimeksi ja oliko sähköä ilmassa?
      Ikävä
      50
      1558
    5. Harmittaako sinua yhtään?

      Tuntuuko pahalta ollenkaan?
      Ikävä
      41
      1480
    6. Jätä minut rauhaan

      En pidä sinusta. Lopeta seuraaminen. Älä tulkitse keskustelutaitoa tai ystävällisyyttä miksikään sellaiseksi mitä ne eiv
      Ikävä
      24
      1334
    7. Puukotus yöllä

      Oli kaveri hermostunut ja antanut puukosta.
      Sotkamo
      14
      1222
    8. On varmaan turn off

      Mutta olen tosi kokematon.
      Ikävä
      27
      1128
    9. 165
      1089
    10. Olen oikeasti aika mukava

      Vaikka itse sanonkin. Tunnemyrsky sekoitti mieltä silloin ja annoin aika kahjon kuvan itsestäni.
      Ikävä
      22
      1057
    Aihe