Kyseessä Fedora5:nen ja kysymys kuuluu että onko "normaalia" että muistia "kuluu" näin paljon eli: 38% ohjelmien käytössä ( Kun on pelkästään Firefox käytössä ) ja 61% välimuistin käytössä? Omasta mielestäni aikas paljon eli voiko asialle tehdä jotakin? Jos voi niin mitä?
FC5:nen + muistin käyttö
Muistin käyttö
2
238
Vastaukset
olet win ihmisiä ollut pidemmänkin aikaa, kun olet tottunut että käyttis rohmuaa kaiken muistin.
Eli tuo on ihan normaalia muistin käyttöä, mikä tarkoittaa sitä että mahdollisimman paljon muistia käytetän bufferointiin.
Varsinkin levyoperaatioiden puskurointi muistiin kannattaa...- sitten on?
Olisko parempi jos 1 Gt DDR2 ja 500 Mt swappi ja käyttö alle prosentti?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
No nytkö tuli lähtö Orpolle?
Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall2171582- 1861571
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä441164Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad46858- 14730
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä30721Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver21720- 36691
Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .20656Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46617