Arvoisa lehdistö

Oikeudenmukaisuuden puolesta.

Hmm.. mielenkiintoista että Seiska nyt yllättäen tosiaan julkaisee sivuillaan Lordin vetoomuksen :D nooh.. Toivottavasti Seiska nyt tajuaa ettei ihan kaikkia kuvia kannata julkaista :) Ei kannattais muidenkaan lehtien nyt turhaan ärsyttää enempää Lordin faneja :)

Teidän arvoisat Lordi-tilaisuuteen osallistujat toivon, että teette perjantaista positiivisen ja iloisen juhlan Lordille! Väkivalta ei ole ratkaisu! Nimittäin Seiska voittaa jos juhlasta tulee väkivaltainen. Ollaan myö tilaisuuteen osallistujat viisaampia kuin Seiskalehti ja tehdään tästä päivästä juhla Lordille ei Seiskalle! Mutta kaikki nimet vaan adressiin Lordin puolesta!

Näköjään on Seiskan tilauksen peruuttajille arvonnassa luvassa Seiskan nettisivujen keskustelupalstan mukaan ehkä 1000 euroa jos onni sattuu kohdalle :D No miettikääpä sitä :D Se mitä minä toivon on että ne lehdet, joissa tullaan julkaisemaan Lordin kuvia laitetaan boikottiin ja tilaajat peruuttaisivat tilauksensa. Tämä olisi vastaisku roskalehdille, jotka hinnalla millä hyvänsä metsästävät juttuja ja näin pilaavat toisten elämän ja leipätyön. Korostan kuitenkin että vastarinnan tulee olla väkivallatonta koska väkivalta on roskalehdistön voitto ja näin heistä tehtäisiin marttyyreitä niinpä näyttäkäämme että oikea suunta on väkivallaton protesti: Lehden tilaamisen lopettaminen ja irtonumeroiden ostamisen lopettaminen.

Meidän tulisi puolustaa kaikkien ihmisten yksityisyyden rauhaa, vastustamalla roskalehdistön toimintaa.

Kaikille lehdille tiedoksi, lukijana toivon että noudattaisitte hyvän journalistin periaatetta ja pyydän että kuuntelisitte myös ihmisten, joista teette juttuja pyyntöjä siitä mitä lehteen voi laittaa ja mitä ei. Olen erittäin pettynyt Seitsemän päivää -lehteen, että siitä on tullut palkkioiden jakelija ja juttujen metsästäjä hinnalla millä hyvänsä. Pyydän ettette enää julkaise yhtään kuvaa Lordista ilman maskeja sama koskee myös muita lehtiä. Kunnioittakaa Suomelle suurella työllä Euroviisun voiton tuoneen bändin toivomuksia. Heidän pyyntönsä ettei kuvia julkistettaisi oli kovin pieni pyyntö ja on edelleen pieni pyyntö. On olemassa muitakin juttuaiheita. Ja luulisi teiltäkin arvoisa lehdistö löytyvän sen verran itsetuntoa ja isänmaallisuutta että Lordin pyyntöä vastedes noudatettaisiin.

Uskon että Suomesta löytyy myös niitä lehtiä, joille inhimillisyys merkitsee enemmän kuin raha.
Tämä on vetoomus kaikille lehdille etteivät he julkistaisi Lordin kuvia ja aiheuttaisi enempää vahinkoa kuin Seitsemän päivää -lehti on jo toiminnallaan aiheuttanut.

0

113

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

        Nimi esiin.....
        Oulu
        169
        12723
      2. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

        Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
        Maailman menoa
        152
        5446
      3. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

        https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
        Maailman menoa
        45
        4750
      4. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

        Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
        Maailman menoa
        149
        3689
      5. Anteeksipyyntöni

        Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
        Järki ja tunteet
        39
        2778
      6. Sydämeni valtiaalle

        En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
        Ikävä
        120
        1945
      7. Oletko tyytyväinen

        Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?
        Ikävä
        110
        1696
      8. Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..

        ...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam
        Maailman menoa
        365
        1634
      9. Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?

        Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?
        Maailman menoa
        107
        1533
      10. Jos oikeasti haluat vielä

        Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚
        Ikävä
        136
        1471
      Aihe