Mulla tihentynyttä virtsaamisen tarvetta tai paremmin sanottuna tuntuu että on koko ajan virtahätä ja välillä lievää kirvelyä. Oireet kestäny jo yli vuoden, joskus on karkaillutkin, todella kovassa ponnistusessa. Oireitani on tutkittu keskussairaalassa; tehty virtsaputken tähystys, röntgenissä katsottu ettei rakkoon jää virtsaa ja munuaiset tutkittu. Koitettu sellasia DMSO-huhteluja, niistä ei ollut apua ja kokeiltu montaa eri lääkettä. Mistään ei ollut apua ja sanottiin vaan että ei ole muita keinoja ja kaikki on tutkittu. Syytä ei siis löytynyt, tämä on todella inhottavaa ja olen vielä nuori, koko elämänkö tätä joutuu kestämään!! Oisko kellään kokemusta tai jotain poppakonsteja(=apua luontaistuotteista)!!? Auttakaa pliis!
Apua,pliis!!
5
2091
Vastaukset
- tiitu
niin selvyydeksi että mitään virtsatietulehdusta mulla ei ole, testit on otettu moneen kertaan ja puhdasta näyttää. Noita tulehduksia mulla oli useasti ennen kun tää alko ja lääkäri sanokin että rakko on tulehduksista ärsyyntynyt, mutta mitään konstia ne ei tiedä sen rauhoittamiseen!!
- Leo
Rohkeesti vaan vaipat jalkaan. www.metsapolku.com tai apteekista Tenan Slipit. Parhaat Suomessa saatavilla olevat vaipat. Rohkeesti vain, ei se elämä siihen lopu.
- tiitu
Leo kirjoitti:
Rohkeesti vaan vaipat jalkaan. www.metsapolku.com tai apteekista Tenan Slipit. Parhaat Suomessa saatavilla olevat vaipat. Rohkeesti vain, ei se elämä siihen lopu.
kun oiskin noin helppoo, mut kun ei ne vaipat paljoo auta jos ei oo virtsan karkailuu, on vaan se jatkuva pissahähän tunne vaikka mitään ei edes tule.
- jees
Luontaistuotteista vois auttaa sahapalmu valmiste.Myös uretinista vois olla apua.Ne auttavaat pidentämään virtsaamisväliä.Saa luontaistuotekaupoista.Sahapalmu on tarkoiettu miehille, mutta se käy myös naisille.
- urheiluhullu
hei, tiitu! olen harrastanut aktiivisesti urheilua koko elämäni..muutamia vuosia takaperin huomasin treenatessani että virtsaa pääsee karkaamaan tai ainakin tuntuu siltä usein ponnistus tai nosto vaiheissa. Annoin asian olla ja valmentajani kertoi että se on ihan normaali kun ottaa huomioon että kroppani tärähtelee juostessa ja siitä johtuu että saattaa lirahtaa housuun kun treenaa. Gyne ehdotti joitain lantiopohjalihasten treenausta. Kyseistä minulle ei tapahdu kuin treenatessa ja nyt sit viimeisen vuoden aikana ongelma on siirtynyt seksiin. Vaikka kävisin vessassa juuri ennen rakastelua.. niin aina sitä jotenkin vain ilmestyy huipennusvaiheessa virtsaa vain valuu, johtuen usein siitä että kun rentoudun..todella noloa..ja joku vielä ihmettelee miksi naiset feikkaa orgasmin? itse tiedän oman syyni. Toivoisin niin pääseväni asiasta eroon..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa kansainvälinen etsintäkuulutus Poliis
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa – kansainvälinen etsintäkuulutus Poliisi pyytää yleisön apu4674034Tässä totuus jälleensyntymisestä - voit yllättyä
Jumalasta syntyminen Raamatussa ei tässä Joh. 3:3. ole alkukielen mukaan ollenkaan sanaa uudestisyntyminen, vaan pelkä3181692- 1161526
En kadu sitä, että kohtasin hänet
mutta kadun sitä, että aloin kirjoittamaan tänne palstalle. Jollain tasolla se saa vain asiat enemmän solmuun ja tekee n891474Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi991408Oisko mitenkään mahdollisesti ihan pikkuisen ikävä..
...edes ihan pikkuisen pikkuisen ikävä sulla mua??.. Että miettisit vaikka vähän missähän se nyt on ja oiskohan hauska n601375- 521316
Helena Koivu : Ja kohta mennään taas
Kohta kohtalon päivä lähestyy kuinka käy Helena Koivulle ? Kenen puolella olet? Jos vastauksesi on Helenan niin voisi981229- 441079
Au pair -työ Thaimaassa herättää kiivasta keskustelua somessa: "4cm torakoita, huumeita, tauteja..."
Au pairit -sarjan uusi kausi herättää keskustelua Suomi24 Keskustelupalvelussa. Mielipiteitä ladataan puolesta ja vastaa341078