Aina muistetaan mainita Porin baareista että kyllä oli kamala portsari, mutta koskaan ei tunnuta sanovan että joku oli mukava.
Siksipä gallup kysymys kuuluu:
1) Kuka on mielestäsi Porin mukavin portsari?
Perustella saa...
(ja tottakai saa ilmaista kuka on mielestäsi tylyin poke ja perustelut, josko ottaisi opikseen niistä...)
Kesän jatkoja vaan...
Siksipä gallup kysymys kuuluu:
1) Kuka on mielestäsi Porin mukavin portsari?
Perustella saa...
(ja tottakai saa ilmaista kuka on mielestäsi tylyin poke ja perustelut, josko ottaisi opikseen niistä...)
Kesän jatkoja vaan...
Vastaukset 13
Vanhimmat
Vanhiksen Matti.. aina iloinen ja puhelias! Masalle tämä paras-poke titteli kuuluu ehdottomasti.
aivan huippu äijä, heittää läppää ja hymyilee.. Lieneekö vaimon asiota, et Matti aina niin "iloinen"? ;)
Ei kaipaa perusteluja... ehdottomasti paras!
tietenkin montussa,se on muutenki hyvä paikka ja unski niin suloinen,hyvätuulinen!
on ihan kusipää paikka ja poke,en pääse sisään vaikka olen selvinpäin,poke väittää et oon muka ihan nahat,saatana. en tiedä hyviä pokeja kunnen pääse muuallekaan.wanhaa mestariin pääsin sisään mutta eivät myyneet mitää ja jo kotvan kuluttua jouduin lähtemään. baarit joihin pääsen niin niissä ei ole pokeja koska ovat pikku kuppiloita,siellä savun usvassa joudun sitten iltani viettämään vaikken itse edes polta. kotona ei aina viitsi yksin juoda. matkustelen paljon.
DU:n Mikko saa myös täältä pojot! Vaikka onhan se Kukonkin yks poke aikas jees. ..nimeä en nyt saa päähäni., hmm.., lyhyet hiukset, joissa vaaleita raitoja. Oliskohan ollut Timo?!
kyl Mikko on munkin mielestä ihan kunkku poke, vaik olenkin urospuolinen ja heterokin vielä:) reilu jätkä, ei paljon turhasta sano, vaan sitten kun on jotain sanomisen aihetta. hiukset sillä tosin näkyy harvenevan, mut onhan se jo vanha mies...;) ja kun tos joku sanoikin, niin PK:n Timo on kans samaa maata. hyviä jätkiä molemmat. samaa ei voi sanoa PK:n tukka-taika old-timerista... tunnusta se, tukka: oot liian vanha. niinku biisissä sanotaan: get a hearcut, get a REAL job.
ei voi ärsyttävämpää pokee olla...mestarin masa on ok,tosi jees!!onhan niitä muitakin,aksu joka ollu ainaki 19...siin kans tosi reiska poke.
sami o paras....
du:n mikko on ihan kingi ja vaakunassa jukkis on tosi kiva
Kinossa on mukavia portsareita,en muista nimii!. huumorintajuakin löytyy toisin kuin eräiltä yllä mainituilta. Taitaa aivoissakin olla muutama kromosomi enempi kuin noilla muilla. Myös Ale pubissa on kiva poke!
tuo titteli vois mennä satula sepän pokelle Tonille,,,iloinen ja todella mukava tyyppi,,asiaksystävllien,hyvän illanjatkoja toivotellen kotiin "saattaa"
Hunterssissa on paras poke! En muista nimea, mutta hoikka mies jolla on hyvit lyhyet vaaleahkot hiukset. Aina yhtä mukava, moikkaa ja on kohtelias. Lisäksi huumorintajua löytyy, toisin kuin siltä isommalta kaljulta pokelta.