Muistakaa myös boikotoida tuotteita, jotka mainostavat seiskassa. Tällöin ne vetävät mainostulonsa pois mokomalta paskalehdeltä. Esimerkiksi Olvi teki jo päätöksen ja veti mainoksensa pois seiskasta ainakin täksi vuodeksi. Oppivatpahan pellet sielläkin että jossain menee suomen kansan sietokyvyn raja.
http://www.it-viikko.fi/uutiset/uutisalue.asp?alue=paiva&UutisID=74587
http://www.it-viikko.fi/uutiset/uutisalue.asp?alue=paiva&UutisID=74587
Vastaukset 11
Vanhimmat
Minulla oli jo kerran se lista mutta hävitin sen, en ehtinyt laittaa mailia kuin Elisalle, harmi
Iso firma ja vetää mainokset pois. No, ei yksi Aller tähän kaadu.
Olvilta oli erittäin asiallista touhua. Jos todellakin olet niin TYHMÄ, että tykkäät lukea niitä paskoja julkkisjuoruja ja ruokottoman paskoja ja lapsellisia juttuja, niin siitä vaan. Pistä rahasi vaan Tanskalaisen klovnin taskuun. Teitä idiootteja vartenhan koko aller on.
Tyhmyydestä en kärsi, mutta mielelläni suomen parasta lehteä luen. Ja ne rahat tuskin menee tanskalaisille, eiköhän se lehti ihan suomalaisia työllistä. Ei pitäisi älähtää, jollei asioista tiedä...
Lue sitten ihan rauhassa. Olet varmasti juuri perus kateellinen suomalainen, joka haluaa nähdä kuinka itseäsi menestyneemmät mokaavat. Et kestä sitä että olet pelkkä häviäjä. Sinusta on siksi kiva katsoa kuinka seiska yrittää pilata kaiken hyvän ja menestyksekkään Suomesta. Onneksi sinunlaisia on enää harvassa.
Tää boikotointi juttu on alunperinkin ollut liian lapsekasta toimintaa minulle! Vittu, keskittykää jo vähän tärkeämpiin asioihin
Mihin itse sitten keskityt kun pyörit täällä? Ihan yhtä lapsellinen epätärkeä olet itse.
onko totta, että suomalaisten älykkyysosamäärä on todellakin näin alhainen, että unohdetaan jonkun bändin takia yhteiskunnan todelliset väärintekijät
Niin ja onko oma älykkyysosamääräsi niin alhainen että tulet tänne selittämään miten turhaa on boikotoida. Samalla teet yhtä turhaa työtä työskennellessäsi boikotin vastavoimana. Keskity sitten niihin tärkeisiin asioihin ja häivy täältä.
tuolla juuri todistat sen mitä haen, kiitos että autat tutkimustyön tekemisessäni!!!!!
Hyvää nollatutkimusta toivottelen sitten sinulle Tuskin on nobelia tulossa mutta pomollesi (seiskan päätoimittajalle) voit mennä tietysti tuloksesi kiikuttamaan. Heillähän on jotenkin vääristynyt kuva siitä että ihmiset ovat Suomessa niin tyhmiä. Taitaa johtua juuri sinusta.
Paska housuissa vaan pakeni kaikki toimittajat takakautta seiskasta. Taitaa loppua maikkariltakin kyseiset roskapätkät. Mainostajatkin lopettavat seiskan sponssaamisen. Päätoimittaja pyyteli oikeen anteeksi alistuneesti. Siellä ollaan nyt hyvin nöyrää poikaa. Media voi kiusata julkkiksia mutta koko kansalle se ei mahda mitään.
Jos yrität häpäistä Suomen kansallisia sankarihahmoja, saat tuta kansan raivon. Meidän tulisi kiittää lordia eikä seiskaa. Joillekkin se merkitsee jotain että voittaa euroopan suurimman musiikkikilpailun. Jos ihmisellä on moraali, se ei tarkoita että hän olisi tyhmä.