Mitä mieltä olette rakastelusta menkkojen aikana? Minulla ja nykyisellä tuoreella seurustelu kumppanilla on aktiivinen seksielämä. Onko se nyt niin vastenmielistä kuin mitä monet sanoo. En ole uskaltanut kysellä pahemmin partnerilta hänen kokemuksiaan. Halusin kysyä teiltä onko teillä kokemusta sellaisesta. :)
Rakastelu menkkojen aikana
Ei vielä kokeiltu
92816
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Molemmat pesulle vaan ennen hommia, sillä silloin alttiimpi tulehduksille. Nainen on ko aikana usein herkimmillään tuntemaankin. Paksu pyyhe vaan alle, jonka voi laittaa kylmään veteen ja siten veri lähtee irti. Hienoja juttuja nuo, että toimintaa yhdessä on. ;)
ei ole,menkää suihkuun ja nauttikaa toisistanne. ei pidä antaa sen estää!
Minua ainakin haluttaa eniten menkkojen aikana ja silloin oma sex drive korkeimmillaan. Ja kun ei ole mitenkään runsaat kuukautiset niin miehiä ei pieni verenvuoto ole haitannut ollenkaan. Saahan sen pestyä pois! ;)
Kai se täytyy kysyä vaan rohkeesti ja kokeilla sitä. Olen samaa mieltä mitä pienestä verenvuodosta sen saa pestyä pois. :)
Itse en tykkää sitten niin yhtään rakastelusta menkkojen aikaan. Jotenkin se tuntuu vaan niin likaiselta ja siten vastenmieliseltä.
Ihan ennen tai jälkeen menkkojen, ns. "tuhruvuodon" aikana kyllä "annan", mutta en varsinaisten menkkojen aikana.
Voi kun hauska muisto on tuosta menkkojen aikana naimisesta. Tulin lomalta, ja poikkesin miesystävän työpaikan kautta. Ja silläkin oli kovat halut, että älä lähde vielä, antaa noiden muiden toimistoväen mennä, sitten saadaan olla rauhassa. Sanoin, ettei nyt kannata, kun mullon pahin vuotopäivä ja sitä tulee sit niinko ämpäristä kaatais.
No ei se mitä, mies tuumasi, että sehan vaan lisää aktiviteettiä.
Kun talo oli tyhjentynyt, eikä muuta paikkaa oikein ollut, niin hänen huoneensa lattialle. Ovi onneksi oli lukossa. Laitettiin kyllä runsaasti paperii, mutta mitä se vaikutti tällaisessa virrassa. Ja kaiken keskellä parhaaseen aktiaikaan siivoja rupee riuhtomaan ovee. Olihan sillä avaimetkin, mut kun miesystävä teki jujun siihen lukkoon niin ettei se siivojja saanu sitä auki, vaikka rymisteli moneen otteeseen.
Miesystävä veti tamppoonin pois (joka suurin mahdollinen koko, ja 1,5 vuttin välein piti aina vaihtaa, muuten tuli läpi) ja eikun rakastelemaan. Ja voi herran tähden sitä siivoo siinä lattialla, kuin olis sikaa teurastettu. Ja itekkiin saatiin siitä oman osamme.
Siinä me papereilla yritettiin pestä sitä lattiaa, muttei se ryökäle lähtenyt puhtaaksi, ja siihen jäi isot verilaikut.
Ja kun myöhemmin kävin siellä, niin ei ne siivoojatkaan ollu niitä laikkuja pois saanu. Ei meidän tarvinnu kuin vilkasta latteelle, niin jopa pääsi kummaltakin aina hereet naurut.
Pitäspä käydä kattomassa, vieläkö laikut on lattialla, vai ovatko saneeranneet koko lattian.
Eipä ainakaan pääse moittimaan että olisi kuivat paikat :)))
Nuollessa kyllä tulee nassu aika koomisen näköiseksi.
Antaa mennä vaan, rakkaalta ihmiseltähän tuo on.
vanha sanonta; rapatessa roiskuu! Sitä paitsi nainen on ihmeen kiihottuneessa tilassa hilloviikkojen aikana. Namua tekis mieli ihan koko ajan, siis aamusta iltaan...
ei haittaa mitään..laittaa vaikka pyyhkeen alle niin paikat ei likaannu..ittensä ja muijan saa pestyä..mutta sänky tai sohva harmittaa..
antaa mennä vaan..