Lordi on kuulemma tulossa pilaamaan tunnelman Seinäjoen tangomarkkinoille. Miksi tanssimusiikin harrastajia kiusataan tällaisella hirvittävällä rääkyjäporukalla, jonka musiikissa ei ole mitään järkeä eikä iloa?
Taitaa jäädä tangomarkkinat väliin tänä vuonna.
Taitaa jäädä tangomarkkinat väliin tänä vuonna.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Ei se sen enempää rääky, kun joku känninen Saija Varjuskaan siellä lavalla.
Minä taas ihmettelen sitä ,että Lordi yleensäkään suostuu tulemaan tuollaisille humppafestareille esiintymään.
sinne johonkin "rokkipuolelle" esiintymään, onhan tangomarkkinoiden yhteydessä niitä rockimpia tapahtumalavojakin samaan aikaan, eli tuskimpa tarvitsee tangokansan katsella Lordia, jos ei kiinnosta. Onhan siellä se tangovapaa vyöhykekin jne.
no tulenhan mäki tankoomaan ja oon ruma.
on syytä käydä Tangomarkkinoilla.
Hyvä Lordi!
ihan hauska idea, "juttu":)) se x-juttu.
Mihin kummaan ja miksi kummassa täältä on sensuroitu pitkä rivi ihan tavallisia mielipiteitä joissa ei nähdäkseni ollut mitään sopimatonta?Vai saako täällä vain kehua Lordia?
Lordi voitti yliarvostetun Eurovision laulukilpailun, siitä tuli kerralla kuin jumala samojen ihmisten silmissä, jotka ennen pitivät Lordia täytenä pellepoppoona. Heillä on muuten oma blogikin: http://euroviisuvoittaja.blogspot.com
Lordi tulee viimeistelemään tanssitaitoa omiin häihinsa. MIKSI te olette noin ryppyotsaista ja sisäänlämpiävää tälläkin areenalla. Eläkää ja antakaa muidenkin elää.
Niin just ! Heti kun olisi jotain vähän uuttajuttua tulossa johonkin, niin kytätään silmät mulkeillaan, että: Mitä nuo tänne tulee örisemään. Tämä on meidän planeetta .
Väriä se Lordi sinne Tangomarkkinoillekkin tuo ja varmasti myös väkeä lisää ja sitämyöten järjestäjille myös rahaa ( Tangomarkkinoillahan ei ole taloudellisesti viimevuosina turhanhyvin pyyhkinyt).
Ryppyotsaisia,hmm.Jossainhan täällä toivotettiin iskelmäartistit hornantuuttiin Raumanmeren juhannustapahtumasta,kun se on muka poppi ja rokkitapahtuma.Ollaan sitten mielellään puolin ja toisin niitä suvaitsevaisia ja "sileäotsaisia".Onhan nyt kuitenkin niin että useasti tietynlaisesta musiikista pitävät hakeutuvat omiin tapahtumiinsa kuullakseen mieleistään musiikkia.
Voi hyvänen aika sentään jos nuo lordin sivujen ryöpyttäjät olisivat tässä formaatissa ;)) sehän olisi maailman loppu, saatanan palvojia kaikki tyynni... miksi ei suvaita muitakin?? Olen ollut neljä kertaa Jari Sillanpään konsertissa, Paula Koivuniemikin on käyty katsomassa, oma poikani on tanssimuusikko, ja silti olen tyytyväinen ja iloinen Lordin saamasta voitosta ja kunniasta.
No vähän samaa sarjaa on se että pääministeri Vanhanen väittää olevansa hevifani...
Tuskin tuo Lordi Tangokadun ihmisiä säikäyttelee saatikka kuninkaallis-finaaleja...?
LOL!
Onneksi Suomi ja muukin maailma on täynnä sinua fiksumpia!! :DD
hyvää musiikkia, mutta ei mielestäni sovi ollenkaa minnekkää tangomarkkinoille.. sehän on ihan päinvastasta musiikkia.. jotain rajaa sentään..