Onko teilla kokemusta vitamiinien tai muiden laakkeiden tilaamisesta ulkomailta esim USAsta? Onko muita maksumahdollisuuksia kuin luottokortti?Enta kuinka nopea toimitus? Vastatkaa mahdollisimman nopeasti!!!!
Vitamiinit ulkomailta? Vastatkaa!!!!
en tia
6554
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
älä osta missään tapauksessa ulkomailata vitamiineja kun suomesta saat apteekista turvallisia tuotteita. olen lukenut että esim. jokin vitamiini olisi tehnyt maksan kasvannaisia ym.
Mista vitamiinista olet lukenut? Suomen apteekeista ei saa tarpeeksi vahvoja. Lahinna tarkoitan B5 vitamiinia kun se auttaisi kasvoihin huonon ihon takia. Onko siis kokemuksia vai eiko todella kannata ostaa?
Mene ihotautilääkärille asiaa kysymään. Ei näiltä palstoilta saa kuin mutu-tuntumaa. Ja tietysti käyttäjäkokemuksia, mutta myös niin paljon olettamuksia.
Itse en yrittäisi pelkillä vitamiineilla ihoani hoitaa, tosin olenkin taistellut ihoni kanssa jo 14 v käyttäen myös "myrkkyjä" ihoni siistiksi saamiseen. Nyt alkaa jälleen aurinko paistaa risukasaan.
Jos nyt vaikka tilaisin ulkomailta jotain niin tietaako kukaan kuinka suuret ovat esim postimaksut ja kuinka pitka toimitusaika? Entapa pystyykohan maksamaan muulla kuin luottokortilla?
Ollu paljon juttua tosta b5 vitamiinista, mutta tiedoksi vaan, että se on tutkimuksilla todettu aivan turhaksi ja sitä pitää syödä, niin hirveitä määriä että se on vaarallista (eikä se silti mitään auta). Jospa alkaisit vaan syömään terveellisesti, niin saisit ne päivittäiset määrät täytettyä, etkä ala mitään tommosta roskaa koittaa.
Ruokavaliooni ja syömisiini ei kuulu makeat leivonnaiset eivätkä olipäätään karkit ja sen semmoiset. Kasvojeni iho ei kestä niitä. Mikä sitten avuksi kun kasvojeni iho on välillä todella kipeä ja sillee. Lääkkeitäkään ei saa jatkuvasti lisää.