Joskus luin Anna-Leena Härkösen kirjoituksen että "avioliitot olisivat huomattavasti onnellisempia ja
erot harvinaisempia jos vaan suhteessa seksiä riittää. Älkää naiset pihdatko puolisoiltanne
vaan antakaa aina kun mies haluaa.
Ei ole liikaa keneltäkään vaadittu."
No..tästä otin opiksi ja päätin että mies
saa aina kun haluaa vaikka vähän väsyttäisikin.
Eikä se seksi minullekkaan ole vastenmielistä milloinkaan vielä ollut joten helppo homma.
Nytpä onkin ongelma kun luulen että mies kärsii ilmeisesti liiasta saamisesta?
Eikä tuo seksi nyt kiinnostakkaan enään niin kuin ennen.
Teinkö virheen kun annoin aina kun halusi
koska pyytäminen on harventunut.
Ilmeisesti sen omankin puolison pitää siis olla
saalistettavissa eikä niin helppo?
En tiedä. Mitä mieltä miehet?
Liikaa seksiä?
15
4566
Vastaukset
- Jamppis
Kärsi :)
Mutta eipä seksisuhteessa pysy aina 4 krt/viikko tasolla. Välillä naidaan kun puput ja välillä ollaan vaikka viikko tai kaksi ilman.
Yleisesti ottaen minusta on ihmeellistä että seksin tason mittari on siihen käytettyjen kertojen määrä eikä se onko seksi molemmista hyvää ja nautittavaa.
Härkösen kanssa olen samaa mieltä että jos suhteessa on seksiä molempia tyydyttävä määrä ja se on molemmista hyvää niin todnäk ei eroa tule ihan niin helposti.- ---------------------
Etko vieläkään ymmärrä miksi haluan säilytää vaputeni! Siksi että ne naiset
ovat niin ihanan irstaita. Paljon paljon irstaampia kuin sinä. Ja minä
nautin irstailusta niin suunatomasti.
Täytyykö minun oikein kertoa milaista hommaa kaikein irstaimat naiset
minulle tekevät ja kuinka rajut orgasmit saan (lähes taju meni)
Olisitko valmis siihen? Markku.(Karkku) - mitä haluat pöhkö
--------------------- kirjoitti:
Etko vieläkään ymmärrä miksi haluan säilytää vaputeni! Siksi että ne naiset
ovat niin ihanan irstaita. Paljon paljon irstaampia kuin sinä. Ja minä
nautin irstailusta niin suunatomasti.
Täytyykö minun oikein kertoa milaista hommaa kaikein irstaimat naiset
minulle tekevät ja kuinka rajut orgasmit saan (lähes taju meni)
Olisitko valmis siihen? Markku.(Karkku)En voi irstailla kanssasi mikäli et kerro mitä haluat.
- Mulkulla päähän
jos suhteessa on seksiä molempia tyydyttävä määrä. Toinen tahtoo seksiä kerran päivässä ja toiselle riittää kerran kuussa. Onko silloin tyydyttävä määrä seksiä, voi vittu sanon minä.
Pelkkää paskan jauhantaa, sun juttus.
- sgfyfgy
liika seksi on just parasta............!
- seksissä(M)
Elin ennen suhteessa jossa seksi oli laadukasta mutta välillä oli viikkojenkin taukoja. Mieli teki hirveästi ja sai keksiä kaikki mahdolliset liehittelykeinot ennenkuin irtosi...
Nykyisessä suhteessa seksiä on lähes joka päivä ja laatu on varmasti edellistäkin parempaa. Kuitenkin joskus haluaisi vähän testata vanhoja 'saalistus' eli viettelytaitoja. Eli ei yhtään haittaisi jos joskus ainakin esittäisi vaikeammin tavoiteltavaa... tulis sellanen saalistaja olo...
En kyllä yhtään valita tämänhetkistä tilannettanikaan. - manly man
Anna-Leena Härkönen on oivaltanut sen mikä monelle muulle naiselle on täyttä hepreaa.
Jos kotona seksi pelaa niin sitä ei haeta muualta. Sama pätee siis naisiin ja miehiin.- vielä toimii
viisas nainen tuo Härkönen.
- JOSEEI
HALUAN VÄHÄN NEUVOJA, ITSE OLEN KEHONRAKENTAJA JA KÄYN NOIN ABOUT VIISI KERTAA SALILLA JA VAPAAOTTELUSSA. HALUAN AINA PYSYÄ VAHVANA. MUTTA KYSYMYS ON SE ETTÄ JOS HARRASTAN ESIM NOIN VIIKOSSA KESMÄÄRIN 14-25 KERTAA SEKSIÄ JA PÄIVÄSSÄ KOLME KERTAA, NIIN HAITTAAKO MUN KUNNTOA TAI MULLE, HIDASTAAKO LIHASTEN KASVAMISEEN??? KIITOSKIA ETUKÄTEEN.
- potari
No ei siitähän saat ranteeseen ruista.
- Näimpä
Siinähän sulle erittäin hyvää aerobista. Ja hyvät on horkat sulla ja erittäin harotteleva pimu (tai sitten lujaa käyvä käsi) kun noin usein harrastaa.
- mies--noin40
Voi kun olet upea nainen. Mutta kysele mieheltä oman tyydytyksen perään, älä jätä kaikkea hänen harteilleen. Voit tehdä aloitteita itsekin.
- Tekninen Suoritus
Olen samaa mieltä siitä, että kyllä se nainenkin saisi joskus ehdottaa ja pyytää seksiä. Kotona tilanne vaikuttaa välillä ahdistavalta, kun muija antaa niinkuin velvollisuuspeppua. Kyllä se hivelis itsetuntoa jos nainen flirttailis ja vonkais vuorostaan aisaa.
- JOSEEI
En ole nainen. Minä olen mies.
- JOSEEI
yksi mun kaveri sanoi ei kannatta harrastaa paljon seksiä, koska olet nuorimies ja haluat olla bodari. Jote en tiedä onko mun kaveri oikeassa kun hän sanoi liikaa seksi on hyvä naisille mutta ei miehille.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Israel aloitti 3. maailmansodan
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011297979.html Israel se sitten aloitti näköjään kolmannen maailmansodan.3891919Kaksi vuotta
Sitten mä ihastuin suhun päätä pahkaa, kun meillä klikkasi heti ekasta päivästä lähtien. Et varmasti tunne samoin ja tek111728Nainen, meidän talossa on säännöt
1. Mies on aina oikeassa. 2. Ei vastaväitteitä. 3. Mäkättäminen kielletty. 4. Suhde on tärkein. 5. Ei salaisuuksia. 6. E2411348Miksi me ei mies voida edes viestitellä irl?
En odota enkä vaadi mitään, voitaisiin vain olla yhteyksissä jollain tapaa ihan oikeasti.75947Oliko Farmi-finaalitehtävät mielestäsi tasaveroisia Lloydin ja Johannan välillä?
Onnea Farmi-voitosta, Lloyd. Et tainnut olla ihan kaikkien suosikki, mutta puskit voittoon! Oliko finaalitehtävät miel51940Raamatun kiroukset ja uhkaukset osoittavat sen ihmisperäisyyden
"Se sanotaan galatalaiskirjeessä, että jos joku levittää väärää evankeliumia: "...jos joku julistaa teille evankeliumia402898Rakennetaanko yhdessä?
Haluaisin rakentaa sun kanssa yhteistä tulevaisuutta❤️ Onko meistä siihen? Huomaan että sulta puuttuu se joku tärkeä elä32724- 55710
- 63693
Hyvää yötä mies
Nuku hyvin. Viikonloppuna on tulossa hellettä, se on mukavaa. Juhannuskin kohta. Mun tekis mieli huolehtia susta. Semmo68688