Pikkulinnut kertovat, että Elviksen levyjä ei Helsingin levykaupoissa osta enää muut kuin muutamat yli 60-kymppiset duunarit.
Jani Wickholmin levyt sen sijaan menevät kaupaksi kuin siimaa.
On tainnut Elviksen suosion lasku johtaa jo siihen, ettei kauppiaat viitsi ottaa niitä edes myyntiin.
Pikkulinnut kertovat...
2
252
Vastaukset
- Selvis
Minäkin sen verran olen tässä kiinnostunut Jani Wickholmista (toivottavasti nimi tuli oikein?), että kun tänään iltapäivällä kuulin hänen ensimmäistä kertaa laulavan Sävelradiossa, täytyi oikein keskeyttää lukeminen ja avata nuottikorva.
Ihan hyvinhän se meni. Sen verran nuori (?) mies jännitti, että laulu meni kovasti siihen tapaan kuin laulun opettaja sen haluaisi menevän. Fraseeraus oli aika lakoninen ja ennalta arvattava. Ihan nuotilleenhan hän lauloi, ja kyllä maailmaan aina sellaisia laulajia mahtuu. Persoonallisuutta tulkintaan tullee vuosien kuluessa lisää.
Nuorukaisella saattaa lisäksi olla tyylitajua enemmän kuin joillakin näille palstoille kirjoittavilla, mutta sitähän ei voi ostaa kaupasta. - Priscilla
No nii just.. Mut tota, esim. miekää en löydä levykaupoista Elvistä mistään melkein! Mut silti, miulla on monia vanhoja levyjä, jotka ovat miun äidin vanhoja :) Tai, lähinnä ne on kasetteja, mutta hyvässä kunnossa
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 192261
Nainen rakkaus sinua kohtaan ei kuole koskaan
Ihastunut olen moniin vuosien varrella mutta vain sinä jäit sydämeen enkä vaan osaa unohtaa. Olit silloin parasta elämäs561864- 1781513
- 821493
- 211479
Jättimäärä alokkaita keskeyttää asepalveluksen melkein heti "En pystynyt olemaan siellä enää"
Jättimäärä alokkaita keskeyttää asepalveluksen melkein heti – "En pystynyt olemaan siellä enää" Ennen sotaväki oli3101431Martina Aitolehti poseeraa Ibizalla
Ihanaa! Ibiza on ihan paras paikka lomailla hengaillen, viinistä ja iltamenoista nauttien. Säpinää riittää. Aitolehti1011061Ollaanko me tyhmiä mies?
Miten ihmeessä me onnistuttiin saamaan tästä näin pitkällinen ja masokistinen kuvio. Miten? Jos toisesta tykkää, näinhä631027Unelmoin päivästä, jolloin voimme olla yhdessä.
Niin pieni kuin sydän onkin, sä oot siellä ja ne mun isot tunteet sua kohtaan ❤️Sydämeni sykähtää joka kerta kun sut nää341005- 349894