w124: rattilukko

Kyselen tässä kaverin puolesta, että onko tuttu
vika : rattilukko ei naksahda päälle ?

Onko kellään kokemusta, että kannattaako yrittää
herkistellä, vai heitetäänkö vaan uutta tilalle ?

Vielä bonus-kysymys: kuinka irtoaakaan verhoilupahvi mittariston alta ? En muista siitä
mitään kummallista, mutta kaveri ei saanut irti.
On kuulemma etureunasta tiukasti kiinni ?
2410
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

eiks 124 verhoilu lähe irti kun ottaa eka valokytkimen irti ja sen alta iso mutteri ni sit alta paljastuu ne pikkumutterit mitkä pitää sen verhoilun kiinni ai niin juu sit viel se ruuvi sielt konepellin "vetolenkistä" irti ni johan lähtee

Äänestä

Oliskohan simpukka ollut joskus poissa,ja laitettu,ei kohdalleen(boorit),siinä tapauksessa lukittuu,jossain muussa ratin asennossa(lukittuu kerran kierroksella)

Ei haittaa käyttöä jos näin on,mikäli ei näin ole vaatii syvällisempää tutkistelua,(vaikkapa voitelua suihkeella,sanomalehteä suojaksi ympärille)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Silver kirjoitti:

Kyselen tässä kaverin puolesta, että onko tuttu
vika : rattilukko ei naksahda päälle ?

Onko kellään kokemusta, että kannattaako yrittää
herkistellä, vai heitetäänkö vaan uutta tilalle ?

Vielä bonus-kysymys: kuinka irtoaakaan verhoilupahvi mittariston alta ? En muista siitä
mitään kummallista, mutta kaveri ei saanut irti.
On kuulemma etureunasta tiukasti kiinni ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu