Näitkö silmistäni sen? Huomasitko punan poskiltani? Kaikkien vuosien jälkeen tunnetko rakkauteni? Kaksi ihmistä, kaksi erillistä elämää. Kaksi ihmistä samalla aaltopituudella, kuin parhaat ystävät, mutta enemmän.. ehkä seuraavassa elämässä..ehkä..
Sinulle M***(m)
ehkä ensi elämässä
101961
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
mua sattuu näin. En mä voi sua unohtaa..sä tuhoot mun elämän, kun mun pitää jatkuvasti sua ajatella.
Sanoisitpa sä tuon mulle ihan suoraan..
ei riitä sitä uskallusta katsos...
KYLLÄ.T:M...
Järki elää tässä ajassa, tunteet ikuisuudessa... Niiden molempien sovittaminen tähän lyhyeen hetkeen on hyvin vaikeaa ellei mahdotonta.
elämää. Elä nyt kun ehdit.
eli onko tää m kuopiosta t:M_ _ _ _
mun mielessä. Mulla on sun suhteen jonkinlainen kuvamuisti. Sitä yritin kerran selittää. Siellä jossain oot mun.Etkä sitä tajuu.
platonista?
Näin silmistäsi silloin ensi kohtaamisen aikaan,että sinä olet HÄN.Siitä kohtaamisesta on kulunut useampi vuosi,ja siitä lähtien olet ollut sydmessäni.Olen nähnyt usein unta sinusta.Niissä unissa olet ollut antamassa minulle voimaa,uskoa,toivoa ja rakkautta tähän elämään,siis TÄHÄN ELÄMÄÄN,jossa olen harhaillut etsien sinua.Olen surrut,itkenyt ja toivonut että saisin sinut tavata kasvotusten kahdestaan,ja tuntea sinun rakkautesi,lämpösi.Ei seuraavassa elämässä,kun on tarkoitettu että olemme yksi jo tässä elämässä.TÄMÄ ELÄMÄ ON PARISIELUJEN LÖYTÄMISEN AIKAA ,ei hukata sitä.Parisieluilla on yhteinen identiteetti,kumpikin tuntee toisensa ilot ja surut sielussaan sydämessään.Minkä Jumala,Luoja,Minä olen onyhdistänyt sitä ei ihminen voi erottaa...Rakastan sinua,sinä parisieluni, tiedät sen. PS.Kaikki sielunkumppaneita etsivät ihmiset,etsikää parisielunne jos se on mahdollista.TIEDÄT KUN HÄN SEISOO EDESSÄSI,ja elämäsi ei ole enää sama kuin ennen.Sinä, toinen puoliskoni,RAKASTAN SINUA;KAIPAAN SINUA.TUNNE MINUN KAIPAUKSENI LUOKSESI.
Omasi.