Karman sovitus

vrscika

Kuoleman Herra Yamaraja. Kuoleman hetkellä Yamadutat ottavat huolehtiakseen kuolevasta ja vievät hänet Yamarajan planeetalle.

Yamadutat peittävät rikollisen hienojakoisen ruumiin ja vievät hänet Yamarajan asuntoon rangaistavaksi tavalla,jonka hän kykenee kestämään.Hän ei kuole tähän rangaistukseen,sillä jos hän kuolisi,kuka sitten kärsisi rangaistuksen.?

Muinoin kuninkaan miehillä oli tapana viedä rikollinen veneessä keskelle jokea.He tarttuivat häntä tukasta ja upottivat hänet kokonaan veteen.Kun hän oli tukehtumaisillaan,kuninkaan miehet nostivat hänet vedestä ja antoivat vetää henkeä jonkin aikaa.Sitten he upottivat hänet veteen tukehtumaan.Tämänkaltaiseen rangaistukseen Yamaraja tuomitsee unohtavaisen sielun.

Hän on suunniltaan ja vapisee Yamadutien käsissä,kun nämä raahaavat häntä.Kun hän etenee tiellä koirat purevat häntä,ja hän muistaa elämänsä synnit.Kärventävän auringon alla rikollisten täytyy kulkea kuumilla hiekkateillä,joiden molemmilla puolilla riehuu metsäpaloja.

Yamadutat ruoskivat häntä selkään,koska hän ei jaksa kävellä,ja häntä vaivaa nälkä ja jano,mutta valitettavasti tien varrella ei ole juomavettä,ei suojaa eikä lepopaikkaa.

Näin hänen täytyy kulkea 99 000 yojanaa muutamassa hetkessä,ja sitten hän joutuu kärsimään niistä kiduttavista rangaistuksista,jotka ovat hänen kohtalonaan.

Yksi yojana vastaa kolmeatoista kilometriä,ja ehdollistuneen sielun täytyy siis kulkea 1 287 000 kilometrin pituinen matka.Tämä matka taitetaan muutamassa hetkessä.Yamadutat peittävät elävän olennon hienojakoisen ruumiin,jotta hän saattaa kulkea näin pitkän matkan nopeasti ja samaan aikaan sietää kärsimyksiä.

Tämä peite,vaikka se onkin aineellinen,koostuu niin hienoista elementeistä,että aineelliset tiedemiehet eivät pysty saamaan selville,mistä peitteet on tehty.Tämän 1 287 000 kilometrin pituisen matkan kulkeminen muutamassa hetkessä vaikuttaa kovin ihmeelliseltä nykyajan avaruusmatkaajista.

He ovat tähän mennessä pystyneet matkaamaan 30 000 kilometrin tunti nopeudella,mutta tässä kerrotaan,että rikollinen kulkee 1 287 000 kilometriä vain muutamassa sekunnissa,vaikka menetelmä ei olekaan henkinen vaan aineellinen.

Hänet asetetaan palavaan nuotioon ja hänen jäsenensä sytytetään tuleen.Jossain tapauksissa hänet pakotetaan syömään omaa lihaansa tai sitten muut syövät sitä.(ne jotka nauttivat elämästään syömällä toisten lihaa,joutuvat syömään omaa lihaansa.)

Helvetin koirat ja korppikotkat vetävät ulos hänen sisälmyksensä,vaikka hän on elossa ja näkee sen.Häntä piinaavat käärmeet,skorpionit,sääsket ja muut olennot jotka purevat häntä.

Seuraavaksi elefantit katkovat ja repivät hänen jäsenensä.Hänet syöstään alas vuorenhuipulta ja häntä pidetään vankina joko vedessä tai luolassa.

Miehet ja naiset joiden elämä on perustunut luvattomaan sukupuolielämään joutuvat monenlaisiin kurjiin olosuhteisiin Tamisraksi,Andha-tamisraksi ja Rauravaksi kutsutuissa helveteissä.

Sanotaan,että me koemme helvetin tai taivaan jo tällä planeetalla,sillä helvetilliset rangaistukset ovat näkyvissä joskus maan päällä.

Kun elävä olento on käynyt läpi kaikki kurjat,helvetilliset olosuhteet ja vaeltanut säännönmukaisessa järjestyksessä alhaisempien eläinten muotojen kautta ihmistä edeltävään muotoon,hän syntyy uudelleen ihmisenä maapallolle puhdistuttuaan tällä tavoin synneistään.

1

422

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • epätavallinen rangaistus!

      Auts. Ei oikein kuulosta kivalta.

      Ehkä se kuolemanrajakokemuksissa tutuksi tullut sääntö "anna anteeksi niin teillekin annetaan anteeksi" on parempi idea. Sillä saa karman sovitettua.

      (Jos kiduttamatta tapatte, niin mikä siinä, mutta tappamatta kiduttaminen ei ole hyvä idea eikä palvele mitään tarkoitusta paitsi puhtaasti sadistista kostonhimoa.)

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Janne Ahonen E R O A A

      Taas 2 lasta jää vaille ehjää perhettä!
      Kotimaiset julkkisjuorut
      106
      1718
    2. Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet

      Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K
      Maailman menoa
      127
      1462
    3. En kai koskaan saa sinua

      Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k
      Ikävä
      93
      1326
    4. Nyt on aika laittaa parit selkoon.

      Onko pareja täällä. Laita kirjaimet kuka tykkää kenestäkin ?
      Ikävä
      62
      1173
    5. The Summit Suomi: Maxie avaa hyytävästä tilanteesta kuvauksissa: "Veri roiskui ja tajusi, että..."

      Oletko seurannut The Summit Suomea? Tykkäätkö vai et tai mitä mieltä ylipäätään olet sarjasta? Moni katsoja on kaikonnut
      Tv-sarjat
      10
      1058
    6. Saran ökytyyli käänsi katseita.

      On nyt kyllä Sara kasvoistaan, kuvan perusteella todellakin pyöristynyt ainakin kuvan perusteella.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      111
      1029
    7. Työttömille lusmuille luvassa lisää keppiä

      Hallitus aikoo kiristää velvoitteiden laiminlyönnistä seuraavia työttömyysturvan karensseja ensi vuodesta alkaen. Hall
      Maailman menoa
      216
      848
    8. Tiedän kaiken sinusta ja kaikesta

      Tiedän miten kärsit. Tiedän millanen oikeesti oot. Tiedän miksi valehtelit, tiedän miksi satutit mua. Tiedän mitä tapaht
      Ikävä
      57
      773
    9. Ootko huomannut miten

      pursuat joka puolelta. Sille joka luulee itsestään liikoja 🫵🙋🏻‍♂️
      Ikävä
      122
      763
    10. Miksi ihmeessä?

      Erika Vikman diskattiin, ei osallistu Euroviisuihin – tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek
      Ateismi
      20
      728
    Aihe