Pyhäselkä elää

kun kuntalaiset eivät saa vaihdettua päättäjiä sellaisiin,joilla on realistiset ajatukset!Kunta sykkii sydänmellään viimeisiä lyöntejä.Koska jos liittyy Joensuuhun,mitään ei ole enää pelastettavissa.Se on Pyhäselän loppu.Amen.
2283
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kerroppa,miten kourallinen kuntalaisia voi pilata kaikkien kuntalaisten elämän? Eikö siihen tarvita enemmistön tuki? Kai sinäkin olit vaaleissa pönkittämässä tuota kunnantalon touhua,joka on jatkunut jo yli kymmenen vuotta.Koko homman alkuunpanija on Esko Aho ja Keskustapuolue sekä Paavo Lipponen ja SDP.Ne muuttivat asiat tälle mallille siirtyessään Kokoomuslaiselle ryöstölinjalle politiikassa.
Kun valtiollinen itsenäisyys meni,niin myös paikallinen itsenäisyys näivettyi rahan vähetessä.Renki on renki.

Äänestä

kun olet tuon viestin kirjoittanut ostimme juuri tuona aikana talon pyhäselästä.nyt tosiaan on tullut mieleen voimakkaasti että pyhäselkä on liittymässä joensuuhun.emme tykkää siitä yhtään edes ajatus kauhistuttaa.hyvänä esimerkkinä pidettäköön tuupovaaraa ja kiihtelystä.lähtisivät heti pois joensuun titteliä kantamasta jos pystyisivät.toista oli esim:90 luku tälläistä ei voinut kuvitellakaan.mutta ottain huomioon miksi jotkut liiketoiminnat eivät kannata esim.sandra ravintola ei ole,ei majoitusta keskustassa ei oikeestaan ruoka ravintolaa iltaisin kuin yksi kuppila.hyvä että se on edes, tosin emme käytä kyseistä paikkaa.sandrassa olisimme jopa voineet käydä.muitakin palveluja on karsittu selvästi mutta olemme onnellisia siinä suhteessa kun emme kuulu joensuun kaupunkiin toistaiseksi.olemme miettineet jos kunta lähi aikoina käy joensuun kanssa liian tiiviiseen kanssa käymiseen muutto tulee ajankohtaiseksi kokemusta on joensuusta asumisesta noin 10 vuotta.emme todellakaan jää enää pohjois-karjalaan asumaan vaan muutamme etelään takaisin.ikävänä esimerkkinä asuimme juuri sipoossa kun kävivät puhumaan voimakkasti jo noin 2vuotta sitten liittämisestä helsinkiin.jos nyt tämä toteutuu mikä käytännössä on aika lailla varmaa.silloin toteutuu myös täällä samat kuviot.niin kuin tuupovaran ja kiihtelyksen on jo käynyt silloin on sama asua jo kaupunki alueen tuntumassa tai muuttaa todella syrjempään olosuhteiden mukaan.mitä tehtävää olisi ettemme joutuisi joensuun ikeen alaisiksi.taidamme kokea saman riita aiheen toistamiseen.surullista kun pohjois-karjalan kunnat kuolevat.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


loppuelämäänsä kirjoitti:

kun kuntalaiset eivät saa vaihdettua päättäjiä sellaisiin,joilla on realistiset ajatukset!Kunta sykkii sydänmellään viimeisiä lyöntejä.Koska jos liittyy Joensuuhun,mitään ei ole enää pelastettavissa.Se on Pyhäselän loppu.Amen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu