Tarkoitus olisi lähteä vaihteeksi jonnekin Suomen puolelle vaellukselle noin viikoksi, joko Lemmenjoelle tai Saariselän ja Vongoivan maisemiin. Lemmenjoen Ruitun/Martiniiskon alue on tuttua, mutta olen ollut sielläpäin vain kesäkuussa. Millaiset säät noillamain yleensä on, entä räkkä? Maastot tuskin tuovat ongelmia muuten kuin liian puuston takia, aiempaa tuoretta kokemusta kun on lähinnä pohjois-Norjasta.
Aikaa ei oikein voi muuttaa, opiskelija kun olen ja kolmen kuukauden työllä ei montaa lomapäivää saada, ja etelästä ei kannata ~viiden päivän pyörähdystä varten juuri pohjoiseen matkustaa.
Lemmenjoki/ Saariselkä elokuun lopulla
Syksy
0
367
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?871704- 851212
- 1101113
- 67896
- 102861
Okei nyt mä ymmärrän
Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘56808- 47721
- 36712
Olen huolissani
Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis47661- 33653