Tietääkö kukaan suskia Porista. Kävi kuninkaanhaan 10 luokan ja sen jälkeen porin palveluopistossa opiskeli lähihoitajaksi. Tuolloin ainakin asusti äitinsä ja siskonsa kanssa sairaalan takana rivarissa. Mitähän kuuluu nykyisin? Seurusteli aikoinaan Pertsan kanssa, mut tuskinpa enään. Niin ja on siis vm. -79. Olis kiva tietää... Oltiin samalla luokalla ja paita&perse meiningillä. sillä on muuten tatuointi muistaakseni oikealla lapaluun kohdalla, pieni sisilisko. Otettiin samanlaiset kuvat sillon joskus teininä, tosin eripaikkoihin. Kiitoksia jo etukäteen vastanneille! =) T: Jonna
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 19 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 18
Vanhimmat
Suski asustelee Uudella-koivistolla ja työntelee kärryissä pientä tyttöä
Nyt osui oikeaan suskiin. Ai uudella koivistolla. Onko mitään tarkempaa osotetta? Tiedätkö onko mennyt naimisiin onko siis sukunimi vaihtunut? Tunnetko Suskin?
No löytääkö peikkotyttö Suskin edellisen viestin avulla. Ja jotkut toivoo asiallisia vastauksia. Ei tyhmiin kysymyksiin voi vastata muulla tavalla kuin: HUORA
Tarkoitatko Susanna Mäntylää?
poris kai, siis ei....viimeks vantaal...vissi....kai
En sitä suskia tarkoita. Samalla luokalla kyllä oltiin kaikki vaan se saman luokan toinen suski. Sukunimi alkaa sillä L:llä. Kiitos kuitenkin! Suski M:ään oon aina välillä törmäillyt täällä etelä-suomessa päin. Terkkuja vaan sillekin Suskillekin! =)
hakupaikka, kun siellä mahkuja hakea just lempinimillä, tyttönimillä jne... Sieltä oon useita vanhoja tuttuja löytänyt : )
väinölässä tulipalossa muutama vuosi sitten, liki viis taitaa olla...
juu ja se suski oli kuulemma seonnut huumeisiin.
ei ollut suskille enään apua palokunnasta.
Jos niin, on kaukaista sukua.
Onks lisä infoo kuka suski? Sukunimen pitäisi alkaa L:llä, jos ei naimisiin ole mennyt?!? Lyhyt ja joskus aikoinaan oli ainakin jotakin pieniä ongelmia päihteiden kanssa. =(
jota tarkoitat oli itä-porin yläasteella ja tosiaan siirtyi taivaaseen jokunen vuosi sitten...ja sukunimi alkoi s:llä
Kiitos jonnaseni terkuista. en ole kuullu/nähny Suskia vähään aikaan mitään, mut voin kertoa meiän yhteiselle tutulle et kaipailet sitä, jospa se viesti menisi perille ja löytäisitte toisenne =)
Moikkamoi!
Joo, olis kyl tosi kiva jos saisin vaikka suskin puh.numeron jotenskii... Missähän päin sä vaikutat nykyisin? Onks sulla sähköpostia? Vois siellä paremmin kirjotella. tai Irc:ssä sivuja tai jotain? =)
Oli aivan kunnollinen, kiltti tyttö ja koulukin sujui hyvin, kunnes kummatkin vanhemmat hylkäsivät hänet uusien kumppaniensa vuoksi alaikäisenä (isäkin oli muka uskossa). Joutui sitten pärjäämään omin neuvoin ilman tukea ja lopputulos on sitten selvä.
osotetta kehiin niin voin laittaa numeroa tulemaan!
Heissan!
Ja kiitos kaikille (super kiitos Suski M:lle) että sain Suskun kiinni. Numeronkin sain ja ollaan jo juteltukin... =) Kiitos! =) Ja hauskaa kesää!!