mitä mukaan hääyö hotelliin?

nimetön.

siinähän tuo kysymys taisi jo otsikossa tulla.

eli mitä otitte mukaan hääyöksi hotelliin/mitä kannattaisi ottaa?

6

5332

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • --------------

      seksileluja....

    • Ariana

      no mitä nyt yleensäkin otat mukaan hotelliyötä varten. vaatteita, meikit, hygieniatuotteet, kuohuvan voi tilata huonepalvelusta, samoin kuin muun pikkupurtavan. tietenkin jos on ostanut jotkut hienot alusvaatteet nii ne sit kans.

    • Digi3

      Kamera mukaan, niitä kuvia on kiva katsella 30 vuoden päästä ;-)

    • viime kesänä

      Mukaan morsiammelle tietysti kunnolliset meikinpoistovälineet ja jotakin, jolla setviä lakkaa ja pinnejä täynnä olevat hiukset. Joidenkin hääpukujen kanssa kuulemma virkkuukoukkukin olisi hyödyllinen...etenkin jos sulhanen on nauttinut vähän enemmän tai on muuten kiireinen.

      Yöpuku - jos haluaa - ja sen mitä tarvitsee aamulla ehostautumiseen yms. Luksusta ovat omat kynttilät, hierontaöljyt, kylpyvaahto tms. mitä haluaa mukaan.
      Kysymyksestäsi päättelin, ettette aio pelkästään sänkyyn sammua heti hotelliin päästyänne :*)

      Nuo ovat varmaan aika itsestään selvyyksiä, mutta sitten pari oikeasti huomion arvoista seikkaa:

      Kun olette juhlatamineissa liehuneet koko illan huomaatte, että teillä on karmea jano - siis limsaa tai mehua.

      Lisäksi voi olla että vielä tekisi mieli jotakin suolaista, meidän ainakin teki.

      Hyviä vinkkejä muuten kaasoille ja BM:lle myös...

      Ihanaa hääyötä teille! Me oltiin illalla aika väsyneitä mutta aamua oli todella romanttinen.

      • Respa

        Hello!
        Semmosta vaan, että lain mukaan hotellihuoneeseen ei saa viedä kynttilöitä palovaaran vuoksi. Voi aiheuttaa aika helposti palohälytyksen, nykyset laitteet kun on aika herkkiä (joskus riittää kunnon höyry suihkusta)


    • *Annabelle*

      Ota vaihtovaatteet kengät ainakin.Ei ole kiva mennä aamulla hääpuvussa syömään hotellin aamiaiselle, kun kampaus on pesty pois ja muutenkin on aika juhlittu olotila.Korkokengät tuntui kidutukselta aamulla kun oli illalla jalat kipeeksi tanssittu.
      Peseytymisvälineet löytyy hotellista, jos et tartte mitään erikoisuuksia.Illalla oli kiva napostella jotain pientä hyvää kullan kanssa.Varasimme tavallisen huoneen ku ei se sviitti ollut mikään erityinen.suolakeksistä ja shamppanjasta oli häähuoneen hinta nostettu aika kovaksi.Otimme omat herkut mukaan.Jos haluat antaa miehellesi huomenlahjan aamulla niin ota se mukaan.Kamera olis kiva jos juhlitte hotellissa.
      Särkylääkettä käsilaukkuun.Sexyt yövaatteet ja lelut mukaan, jos niitä haluatte käyttää.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Martinan tyttärestä hieno haastattelu IL

      Martina on kasvattanut fiksun tyttären.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      384
      929
    2. Muuttaisitko kaivattusi luokse

      heti asumaan? 🛒
      Ikävä
      102
      875
    3. Orpo pelästyi, kun asiat tulivat ilmi ? Hallitus ei enää tuekaan Garden hanketta

      Pääministerinä Orpo on vastuussa hallituksensa päätöksenteosta. Hallitus päätti avokätisestä tuesta hankkeelle, joka ei
      Kansallinen Kokoomus
      203
      729
    4. Mitä odotat kohtaamiselta?

      Niin, otsikossa kysymys.
      Ikävä
      80
      680
    5. Samassa kylässä asuu yks mies...

      Jota en voi sietää... yök!
      Ikävä
      70
      649
    6. Olet kuin minä

      Jännä huomata tämä kerta toisensa jälkeen eikö ❤️
      Ikävä
      50
      635
    7. Mitä kaivattusi

      pelkää? 👻
      Ikävä
      66
      634
    8. Sanotaan se sitten tässä

      Rakastan sua mies varmaan.
      Ikävä
      36
      620
    9. Mä olen tosi

      Ylpeä sinusta 🫂 Ajatuksissani pyydän sulle paljon suojelusta ja varjelusta. Sinua rakastettaan ja susta välitetään. Mui
      Ikävä
      38
      609
    10. Sinun silmiisi kun

      Katson niin ymmärrän sen. 👁️👁️👀
      Ikävä
      43
      581
    Aihe