Ajattelin mennä elokuva-aiheisiin naamiaisiin, jonne siis täytyy pukeutua näyttelijäksi tai muuksi... Ongelmani on etten keksi mitään! Kaipaisin siis hyviä ideoita. Miksikään strippariksi en ala, turha edes ehdottaa.
Olen blondi tyttö, minulla on sopusuhtainen hoikka vartalo, jos tiedot jotain auttavat.
Olen blondi tyttö, minulla on sopusuhtainen hoikka vartalo, jos tiedot jotain auttavat.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Maikkeli Tjaksonniksi!! Siinä hyvä...tai.. ;D... no ei sentää, ehkä joku repaleinen kangas peittämää ala- ja yläosan ja sit vedät tukan niinku roskiksest nousseel pultsaril ja sanot et "Hei, mä oon Zein!" elikkäs oot Jane. Siit Viidakkovekara..öh leij..hmmmm... ainii TarSannista!! Dartsan!! ÄÄähhh Siis TARZAN
Miten olis Marilyn Monroe..? Se on kai aika yleinen naamiaisasu? http://www.soultones.com/neil/sadge/laughlin/marilyn_monroe.jpg
Ihan kivoja ideoita :) kiitos niistä. Lisää vois vielä ehdotella... Marilyn on varmaan joo aika kulunu aihe.
Oon ite ruvennu miettimään ehkä jotain agenttia tms. Ehkä vähän miehekäs, mut vois olla hyväkin..
Onko muuten jollain kokemuksia tälläsistä elokuvanaamiaisista? Vois kertoo vaik et minkälaisena ite meni tai mitä muut oli.
Kiitos :)
Sori, oli pakko ehdottaa.
Blues Brothers on helppo juttu. Musta miesten puku , valkoinen kauluspaita, kravaatti, hattu ja aurinkolasit. Hattuja ja laseja saa ainakin Pilailu-Puodista.
Tuli mieleen muutamia ehdotuksia:
-Frankenstain, hieman vanha, mutta kaikki varmasti tietävät.
-Robin Hood, helppo asu, vihreät sukkahousut ja vihreä paita.
-kissanainen, hieman seksikkyyttä.
-Screem naamio ja musta kaapu, pelottava, tai no lähinnä huvittava.
-Supermies, tehoaa.
-Babe urheapossu, söpö.
-pupu tyttö asu, hieman huorahtava, mutta ainakin keräät katseita.
-Zorro, jos löytyy sopiva hattu.
Tuossa nyt muutama, ei tullut oikeen hyviä mieleen, sori.
Cher Horowitz olisi helppo.