olla euroviisuvoittaja että toivettasi kunnioitetaan? Ajattelin vaan tätä piratismiakin, artistit ovat kyllä toivoneet että saisivat lailliset (suomessa pienet) roponsa tehdyistä levyistä mutta ei! Lähes tähän meneillään (tosin laaantumassa) verrattavissa oleva itku, miten netti-imurointi on kansalaisoikeus ja pälä pälä..!!!
Tarvitseeko
Masa
1121
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
niin, kyllä sen toisaalta ymmärrän, että jos jollakin ei yksinkertaisesti ole rahaa ostaa nykypäivänä aika kalliitakin levyjä, sortuu piratismiin, mutta nämä hyvävaraiset läskipäät, joilla olisi täysi mahdollisuus uhrata se 20erkkiä oikeasti arvostamansa bändin/laulajan levyyn, itkevät että en mä viitti kun se maksaa.
jos toisaalta ei pahemmin ole yhtyeen fani mutta pitää yksittäisestä biisistä eikä levyn kuuntelu olisi muutenkaan pitkäaikaista, tässä tapauksessa just ja just hyväksyn netistä lataamisen. mutta toisaalta, voihan sitä radiotakin kuunnella. nrj soittaa kaikki suosituimmat biisit pilalle kolmessa viikossa. perkule.