aivan naurettavaa , anteeksi kun näin sanon , mutta epätoivoisesti nuo ps3 fanit kertovat tarinoita että ihanaa kun xbox jää toiseksi.. mikä olikaan tulos Ps3- parasta grafiikkaa , paras pelikokemus , tosin kriitikkojen ja muiden asiantuntijoiden mukaan toisin on , paljon mielenkiintoisempia näyttävät olevan xbox 360 ja wii , itsellä xbox360 , eihän sekään mikään mahtava ole , mutta halvempi kuin ps3 , itse olen boikotoinut koko ps pelikonesarjan , wiitä en hanki, mutta mielenkiintoiselta vaikuttaa, toivottavasti en sanonut pahasti ps faneille, muttä näinhän asiat ovat
Xbox ja wii - viihteen elämys
hdfhdf
7288
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
mutta ps3 tulee kaveriksi jossain välissä kunhan myyntiin asti ehtii.syy miksi pitää olla molemmat on selvää kun molemmille tulee pakko-ostos pelejä niin jäisi liikaa hyviä pelejä pelaamatta jos hommaisi vain toisen.wiille ei ole tulossa onneksi mitään kiinnostavia pelejä kun tulee liian kalliiksi kolmaskin konsoli ostaa ja eipä sitä muutenkaan voi peleta hd telkulla.koitin vanhaa xboxia peleta hd telkulla ja karmeeta kuvaa pukkaa kun reso on mitä on että siksi wii myös jää ostamatta.
Wii ei suuremmin kiinnosta ja joskus hamassa tulevaisuudessa kauppojen hyllyille saapuva Sonyn leikkiasema ei tarjoa mitään sellaista josta olisin valmis maksamaan muutamaa kymppiä enempää.
tarjoa mitään miksi ne kannattaisi hankkia.pärjään hyvin mainiolla ja mahtavalla xbox 360
Juu olen myös Xbox fani ja boikotoin "pleikkareita". Ne ovat mielestäni sellaisia "iti mä aluun pelikoneen"-laitteita. Tosi pelaaja ostaa joko PC:n tai Xboxin. Itselläni ei vielä -360 löydy mutta kesäduunirahoilla on tarkoitus ostaa... XBOX KUNNIAAN!!!
Luulisi PS-uskovaistenkin olevan kiitollisia, sillä ilman Microsoftin tuomaa kilpailua, Sonylla ei olisi ollut vielä vuosiin mitään intressejä siirtyä HD-aikaan, varsinkin kun se nytkin näyttää tuottavan Sonylle suuria vaikeuksia (toimituspäivät kusee, lupauksia ei pidetä, ei kehitystyökaluja, ei demolaitteita kehittäjille jne...)
http://www.dnainternet.fi/id/pelit/laitteet/uutiset/1149555808761569.html
ATI kuitenkin muistuttaa,että Wii ei kilpaile muiden seuraavan sukupolven konsolien kanssa teholla ja näyttävyydellä ,vaan (innovaatioilla,uusilla innovaatioilla)!.