moottorin häiriövalo palaa,kulku katkeaa aina silloin tällöin noin sekunniksi ja taas lähtee!!kauheaa nykimistä.mistähän vois johtua?lambda-anturi vaihdettu ym.ym voiko vikana olla joku suutinsarja-ongelma???? prkl...
460 vm 94 1.8
4
962
Vastaukset
- Ase-Aatami
Minulla tuo nykiminen johtui 460 vollessa bensapumpun releestä! Kunnes sitten yks päivä auto sammui kokonaan. Rele maksoi sillosessa rahassa jotain 10mk
- Tom...
Onko vikakoodeja?
Onko bensanpaine tarkistettu?
Onko virranjakaja missä kunnossa?
Onko tulpat vaihdettu tarkistettu milloin?
Härövalo palaa tod. näk. sen takia kun seokset on pielessä.- Nuo tuossa
Olevat selitykset??
Vikakoodit tarkastettu.
Virranjakaja, missä kunnossa.
Tulpat, koska vaihdettu.
Niin, miten ne liittyy siihen,että seokset on pielessä, kun kerran sanoit, että häiriövalo palaa, toden näköisesti, kun seokset on pielessä??
SE VIITTAA MOOTTORIN OHJAUSYKSIKÖN VIKAAN:! - Tom...
Nuo tuossa kirjoitti:
Olevat selitykset??
Vikakoodit tarkastettu.
Virranjakaja, missä kunnossa.
Tulpat, koska vaihdettu.
Niin, miten ne liittyy siihen,että seokset on pielessä, kun kerran sanoit, että häiriövalo palaa, toden näköisesti, kun seokset on pielessä??
SE VIITTAA MOOTTORIN OHJAUSYKSIKÖN VIKAAN:!No ennemminkin viittaa juuri noihin muihin, kuin ohjausyksikkövikaan.. vikakoodit kertoo jos on sähköistä vikaa jossakin anturissa joka sekoittaa seokset, jos ei ole sähköinen vika, on vika muualla ja sen takia seokset pielessä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 585060
Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata
Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai544562Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi
Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas1224489Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?
Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san2941647- 2281308
- 811301
- 681265
- 305998
- 199930
Pääsit koskettamaan
Sellaista osaa minussa jota kukaan ei ole ennen koskettanut. Siksi on hyvin vaikea unohtaa sinut kokonaan.50820