Kerää roska päivässä-liike
On kyllä helppo paheksua roskaamista,
jokainen voi tehdä jotain.
" Me keräämme päivittäin vähintään yhden roskan ja haastamme vähintään yhden tuttumme mukaan".
On kyllä helppo paheksua roskaamista,
jokainen voi tehdä jotain.
" Me keräämme päivittäin vähintään yhden roskan ja haastamme vähintään yhden tuttumme mukaan".
Vastaukset 4
Vanhimmat
haaste , johon kaikkien pitäs ottaa osaa.Suututtaa keräillä tupakannatsoja ja lasinsirpaleita lasten leikkipaikalta.Pitäis jokaisen miettiä minne heittelee ja mitä , joten otetaanpa haaste vastaan:)))
Tää ei ole tosiaankaan mikään uusi juttu,
tulipahan vain mieleen kun oli tuolla
aiemmin juttua roskaamisesta.
Lisää aiheesta --->>>
http://koti.welho.com/jpeltora/roskaliike.html
sai roskan silmään...huuhtelin sen pois ,onko sakke tehnyt päivän urakan valmiiksi?
puolesta puhut. Yritän minäkin elää siivosti ja luontoa tahraamatta. Meitin pitäis näin epävakaina aikoina ajatella luonnon hyvinvointia ja sen säästämistä tuleville sukupolville.
Tänään marssimme autolle, eikä yhtään koukittavaa roskaa tullut vastaan. Varmasti tietenkin olisimme poimineet.
Mielestäni nuo kaameat sixpackit ja mäyräkoirat saisi laittaa ympäristöverolle. Ja ne kaljapullot muovisiksi, eipä takertuis ainakaan minun tassuuni. Nuoret kun päristelette viikonloppuisin pitäkää ikkunanne kiinni ja roskanne autossa. Sieltä ne on helppo kerätä seuraavan päivän aikana.