olisko ihan täysin urpoa lähteä johonkin päin lahtea juhannuksena? ei periaatteessa tarttis muuta ku jonkun puiston tms. mis hengaa ja hirveen jurrin päälle, joka tosin edellyttää sitä että olis kanssaihmisiä jurrissa.
eli hengaaks siel yleensäkään mdn porukkaa ikinä missään?
eli hengaaks siel yleensäkään mdn porukkaa ikinä missään?
Vastaukset 4
Vanhimmat
varoitan sinua. Lahden keskusta on tyhjentynyt juhannuksena. Viime vuonna jäimme ystäväni kanssa Lahteen. Satamassa oli porukkaa mutta keskustan baarit olivat aivan tyhjillään. Itse haluan lähteä täältä pois ja kauas!!
Moi,
Lahessa on menoa Mukkulassa Vesijärven rannassa. Mukkulan leirintäalueen vieressä. Tai sitten voi olla menoa Messilässä.
Mukkulassa olen ollut monta kertaa ja ihan hyvä meno.
Mukkulassa sen enempää kuin Messilässäkään ei ole ollut kyllä vuosiin enää mitään meininkiä..Aika kuollut kaupunki jussin aikoihin.Tietty jos humalaiset teiniporukat lasketaan niin niitä saattaa ko. paikoista löytyä..:)
kyllä mukkulassa sanottiin että on nuorisoa ja onkait siellä vähän vanhempaakin emme mistään baareista olleet puhuneet kuka nyt jussina baariin menee