Millainen on Vaasan juhannus?

Jos olisi Vaasassa juhannuksena, olisiko mitään ohjelmaa? Kokkoja tietysti voisi lähteä katselemaan aattona ja poiketa esim. Kauhavan juhannusjuhlassa. Toisaalta ihan kiva viettää rauhassa juhannusta.
31262
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Vaasassa niinkuin muuallakaan Pohjanmaalla EI polteta kokkoja juhannuksena, vaan pääsiäisenä

Äänestä
  • Kyllä palaa tietyissä paikoissa Vaasan lähettyvillä komeesti kokot juhannuksena...

    Äänestä

Vaasassa ei ole mitään juhannuksena. 1 kapakka, korkeintaan 2, auki ja siinä se sitten onkin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


onko ohjelmaa? kirjoitti:

Jos olisi Vaasassa juhannuksena, olisiko mitään ohjelmaa? Kokkoja tietysti voisi lähteä katselemaan aattona ja poiketa esim. Kauhavan juhannusjuhlassa. Toisaalta ihan kiva viettää rauhassa juhannusta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu