Tää kysymys nyt kyllä koskee vaan niitä harvoja naisia jotka pitää pitkätukista..
Onko parempi pitää tukka ponnarilla vai valtoimenaan? Entäs jos pitää auki niin voittaako suora letti aaltoilevan vai päinvastoin?
Onko parempi pitää tukka ponnarilla vai valtoimenaan? Entäs jos pitää auki niin voittaako suora letti aaltoilevan vai päinvastoin?
Vastaukset 11
Vanhimmat
kannataa pitää hiukset ihan auki
Riippuu siitä miten pitkät hiukset on. Jos ne peittää korvat nii ehdottomasti auki ja silleen sekasin tai suoraan tai silleen ett kampaa kaikki hiukset eteen kallon korkeimmasta kohasta =). minusta
Kyllä ne korvat peittää.. ja olkapäätkin senpuoleen
hmmm, mun mielestä se on hyvä auki että kiinni, yks kiva kans on sellai että kerää etu- ja sivuhiukset ponnarille taakse (miten sanosin tän et ymmärtäsit.... hmmm... legolas tyylin siitä tsh:sta?)
Mun mielestä sun kannattais leikata ne hiukset. Pitkät hiukset on hirveet!!!!!!!!!!!!111
Ei todellakaan kannata leikata, jos on hyvä kuntoiset niin antaa olla vaan. On todella upeeta katsottavaa kun miehillä on hyvin hoidetut puoleen selkään ulottuvat hiukset, mutta vain harvoin semmosia näkee, kun kaikilla on yleensä joku siili skini tai hyppyri kampaus yök sanon minä, kukaan ei uskalla poiketa massasta.
Mielestäni sun kannattaa pitää auki, mutta myös ponnari on kivan näköinen. Ja sit voit laittaa osan kiinni ja osan antaa olla auki, kuten jo joku ehdottelikin. esim takahiukset ponnarille ja etuhiukset vapaana. Ja voit myös ottaa pienen sävytyksen hiuksiasi elävöittämään.
Kohta tulee joku meuhkaamaan kun annan tämmösiä vinkkejä, mut tämä on vain pienen tytön näkemys suuren mailman asioista, joten pitääkää mölyt mahassanne.
Tai kyllähän mä tiedät et monikin tykkää pitemmistä tukista. Enkä mä tätä leikata aio, hevitytöt tykkää pitempitukkasista ja mä taas en juuri muista kuin hevareista oo kiinnostunu :)
En ole hevityttö, eikä musta tekemälläkään semmoista sais :) Oon lähinnä luonteeltani enempi hoppari, vaikka en kaupungilla kulje yli suurissa vaatteissa :)
Hyvä, ettet aijo leikata. Jos leikkaat niin harkitse sitä todella tarkkaan, ja jos pitkän harkinnan jälkeen meinaat vielä leikata, niin harkitse vielä uudestaan. Itse tein nuorempana virheen ja leikkasin hiuksistani yli 40cm pois, olin alus todella tyytyväinen päätökseeni, mutta kun tuli kevät, niin alkoi päätäs kaduttaa. Ja nyt olen kasvattanut lähes yhtäpitkäs. Opin ainaskin sen, ettei kerralla kannata lyhkäses leikata (olkapäille), vaan vähän kerrallaan.
Se nyt riippuu niin paljon esimerkiksi kasvojen mallista ja hiustyypistä, sopivatko pitkät hiukset paremmin auki vai kiinni.
Pieni kihara tekee hiuksista aina elävämmän oloisen, varsinkin,jos letti on kovin ohut.
Mutta noin yleisesti ottaen mä pidän pitkätukkaisista miehistä (mutta vain jos osaavat myös esimerkiksi pestä sen tukkansa...) joten sellaisiakin naisia löytyy, joten älä ihmeessä leikkaa, jos itse hiuksistasi pidät.
Tosin, yksi julma totuus, joka monen miespuolisen ystävän kohdalle on osunut/pian osuu: Intti vie hiuksetkin päästä... Mutta onhan sillekin vaihtoehto :)
Mut onneks oon käyny sen jo ajat sitte :) Ähä, ähä, pikkupitkätukat on kohta kaljuja :p
Sillon lähti multakin tukka mut ei siin kauan menny ku aloin taas näyttää itseltäni.
-Itse olen sitä mieltä,että kun minua tulee vastaan sellaiset poitsut,joilla etuhiukset roikkuvat silmillä,niin kyllä sitä tulee heti mieleen,että tuolla on elämä jotenkin pimennossa,haluaa näyttää naiselta -tai sitten minua lkaa oksettaa!!. =)