akvaarion kylkeen tuli n. 10 cm halkeama, onko mitään keinoa korjata sitä niin että vesi pysyy sisällä?
halkeama akvaariossa
3
579
Vastaukset
- tai ei.
Voi olla että on. Ekaksi pitää halkeaman leviäminen estää. Eli alku ja loppupäähän pitää kairata läpi. Sen jälkeen riittävän iso tukipala silikonilla kiinni.
Ei ole näkyvässä klasissa nätti tapa. Sopii paremmin pohjalasiin ja sinne vielä parempi tapa on liimata kokopohjan päälle uusi levy.
Muihin virityksiin suhtautuisin melkoisella varauksella. Parasta olisi kun vaihtaisi kiltisti koko lasin. - Cofu
Jos akvaariossa on kunnon halkeama halkeama, paras ja varmin tapa korjata allas on vaihtaa haljennut lasi. Jos tuntuu liian suuri töiseltä, vanhan myynti esim terraarioksi ja uuden ostoon.
- Starfish
Kyl se kannattaa suoraa laittaa vaihtoon se lasi kokonaan. Ei nimittäin ole kiva kokemus jos vedet menevät lattialle. Puhun kokemuksella :D Oli juuri uusi parketti vaihdettu ja 180-litrainen lemahti lattialle.. Olihan se kiva kun alakertaan tuli katosta vettä läpi ja parketit pilalla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun533906KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar912310Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo451982- 221773
- 281516
Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?261511- 151162
- 311118
- 1091074
Emme voi elää velaksi, sanoi Riikka
Valtionvelan odotetaan nousevan 86,3 prosenttiin bruttokansantuotteesta vielä kuluvan vuoden aikana. https://www.iltale791032