Kertokaa äkkiä joku hyvä ilmainen virustorjunta ohjelma kävi kone sekaisin ja edelliset poistui Antivir sivu ei avautunut
Äkkiä virustorjunta ohjelma?
mike
5737
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
www.datafellows.fi
DOS-versio on ilmainen kotikäyttöön, ajaa tismalleen saman asian minkä winkkaversiokin.
Tietenkin, siitä voi asentaa testiversion, päivitellä sitä ja asentaa kuukauden päästä uusix. Tapas onnistua ainakin ennen.
Joskus vuosi sitten, kun vanhassa koneessani oli win98, koetin tuota dos-versiota. Se jäi junnaamaan johonkin cache hakemistoon ja 3 tunnin päästä luovutin ja keskeytin ohjelman. Kokeilin pari kertaa uudestaan ja sama juttu. Uuudessa koneessani (Xp) se toimii kuitenkin ihgan hyvin. Käyn noin kerran kuussa hakemassa uudet päivitykset, ja skannaan koneeni. Sen lisäksi siis että koneessani on ilmainen AntiVir.
Ihmettelen vaan, että mistä ihmiset saa noita viruksia. Mulla on ollut töissä pc 15 vuotta ja kotona 11 vuotta, mutta eipä ole viruksia näkynyt ikuna.
ihmettelen minäkin, olen roikkunut netissä vaikka kuinka, ilman mitään virusturvaa, enkä yhtään virusta ole viellä tavannut.
No sitten te varmaan käytätte nettiä vähän eri tavalla kun me muut.. ;o)) käytättekö sähköpostia ollenkaan.? ;o))
Meillä firmassa on sähköpostiin kolahatanut viirusviestiä joillekin melkein viikoittain.. riitää että sähköpostiosoite on jonkun toisen Outlookin osoitekirjassa tai kaverin kaverin koneella.. se siitä... se riittää madolle...
Jos haluatte sellasisen nettiosoiteen mistä mömmöt yrittää koneellenne niin ilmoittakaa ihmeessä vaan.. ;o) 10min kaivelua riittää mulle sellaisen löytämiseen.. ;o)
Avg antivirus. www.grisoft.com