Jee,jee! Sain pääsykoekutsun helsinkiin(LASTENTARHANOPETTAJA). Apua! Nyt vaan tarvitsisin vinkkejä pääsykokeisiin, sillä tämä on ensimmäinen kerta. Rupesi jo jännittämään. Joko on kirja tahkottu monta kertaa läpi??
Lastentarhanopettaja, hki
ErikaLAHTI
5716
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
itse sain kutsun Jyväskylään. jännittää ihan kamalan paljon jo nyt. kirjaa oon lueskellut, mutta tuntuu että tieto katoaa sitä mukaan kun sitä tulee.ö eniten jännitän kuitenkin musiikillista osuutta kokeessa!!!apua
Minä en TODELLAKAAN uskonut pääseväni pääsykokeisiin, joten kirjaa ei ole tullut luettua kovinkaan vakavasti. Kiire tulee!! Tsemppiä!
olin viime vuonna helsingissä lastentarhanopen pääsykokeissa.. lapsiryhmätilanne oli aika jännä kokemus, kun en ollu alle kouluikästen kanssa ollu tekemisissä pitkään aikaan.. kannattaa miettiä joku leikki tai sellanen minkä niille lapsosille vetää, jos lapsiryhmätilanne on tänäkin vuonna.. yksilöhaastattelu oli rento kokemus, haastattelijat mukavia jne.. tsemppiä! :)
Mäkin pääsin Hesan LTO:n pääsykokeisiin. En uskonut myöskään pääseväni sinne. Tuli täytenä yllätyksenä. Kirjaa olen jo lukenut mutta vielä on paljon edessä.
Onnea valintakokeeseen!!! :)
Tsemppiä sinullekin! :)