apua tarvitaan

Heips, elikkäs ristikossa muutama sana, jotka eivät aukene, ei sitten millään...
Elikkäs P.S (p kirjain alleviivattu
ja Maigret´n luoja.
tuossa pari hankalaa sanaa, joista on tullut ongelma...
kiitos jos joku kiltti vastailee:)
2534
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

P.S. on latinaa; post scriptum = jälkikirjoitus
Komisario Maigretin luoja on Georges Simenon

Äänestä
  • Suuri kiitos taas sulle nukka99:) Taisit viimeksikin auttaa mua kun tarvitsin apua... :)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


mikatin kirjoitti:

Heips, elikkäs ristikossa muutama sana, jotka eivät aukene, ei sitten millään...
Elikkäs P.S (p kirjain alleviivattu
ja Maigret´n luoja.
tuossa pari hankalaa sanaa, joista on tullut ongelma...
kiitos jos joku kiltti vastailee:)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu