Paljonko siis maksaa yksityisellä käynti, noin suurinpiirtein?
Kiitoksia!
Kiitoksia!
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
n.35e Malmilla.
Unohdin laittaa ajan? Siis tuo 35e on yleislääkärin pienin maksu? alle 20 min käynnistä siis?
Kiitos!
pillerissä 63e-kela=50jarapiat
mikäs se nyt olikaan nykyään,en muista mut kuiteskii ni yleislääkärin aika n.30-45min maksoi vuos sitten kelakorvaukset vähennettynä jotain 36,20e ja sit mikä on siin valtakadulla toisessa kerroksessa vai oisko ollu kolmas...enivei entisen helioksen yläpuolella makso muistaaksee 40e ja siellä on todella mukava ja mielyttävä mieslääkäri.
terveisin angiinan vaivaama..
se riippuu istutko polvella.....onko "pikkikset" jalassa kun suuta tutkitaan jne.....hehheh....eiköhän ne n.40-60 ekee ota!!!!
lääkäri eeva-kaarina niemelän vastaanotolle, maksaa 35 eskoo eikä oo minkään sortin toimistomaksua!!!!! Ja tuosta kela vielä palauttaa 8 eskoo kun laitat kaavakkeen vaan postia kohden menemään.
Tää lääkäri ei käyti aikaa erikseen veloita!
Tää lääkäri on meidä perheen "oma lääkäri" ja kyllä voin lämmöllä suositella, palvelu pelaa.
jos pitää miettiä mitä maksaa niin mene hyvä ihminen terveyskeskuksen kautta. Kyllähän yks terveyskeskuskäynti verorahoilla kustannetaan!